Mārtiņu Mitu apstiprina Satversmes tiesas tiesneša amatā

Saeima ceturtdien, 15. februārī, apstiprinājusi Mārtiņu Mitu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā. Par Mita apstiprināšanu ST tiesneša amatā balsoja 74 deputāti, bet pret bija viens.

Iepriekš Mita kandidatūru ST tiesneša amatam vērtēja atbildīgā Saeimas Juridiskā komisija, izvērtējot viņa atbilstību noteiktajām ST tiesneša amata prasībām un noteikto ierobežojumu neesību ieņemt tiesneša amatu.  Tāpat Juridiskā komisija iepazinās ar Tieslietu padomes viedokli par ST tiesneša amata kandidātu.

Juridiskā komisija nolēma, ka Mita kandidatūra atbilst ST likumā un likumā "Par tiesu varu" noteiktajām ST tiesneša amata prasībām un atbalstīja lēmumprojekta par Mita apstiprināšanu par ST tiesnesi virzīšanu izskatīšanai Saeimā.

ST ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar ST likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs ST tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. ST tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

KONTEKSTS:

Mits ir ieguvis tiesību zinātņu doktora grādu ar specializāciju starptautiskajās publiskajās tiesībās Lundas Universitātē Zviedrijā. Mits no 2008. līdz 2015.gadam bijis Rīgas Juridiskās augstskolas prorektors. Kopš 2015. gada ir Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis.

ST tiesneša amatam tiek izraudzīts jauns kandidāts, jo tiesneša pilnvaras 2024. gada 19. februārī noslēgsies Gunāram Kusiņam, kuru Saeima amatā apstiprināja 2014. gadā.

Pavasarī pilnvaru termiņš beigsies arī ST priekšsēdētājam Aldim Laviņam, kura vietā jaunu tiesnesi izvirzīs no Latvijas tiesnešu vidus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti