Finanšu ministrija: Rēzeknes pašvaldībā sagatavoti vairāki varianti bezdeficīta budžetam

Rēzeknes pašvaldības administrācija sagatavojusi un iesniegusi pilsētas politiskajai vadībai vairākus variantus bezdeficīta budžeta pieņemšanai, pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Ceturtdien pašvaldību finanšu stabilizācijas pieteikumu izskatīšanas un finanšu stabilizācijas projektu saskaņošanas pastāvīgās komisijas sēdē šādu informāciju sniedza Rēzeknes pilsētas izpilddirektors Raimonds Olehno. 

FM ekspertu ieskatā tagad Rēzeknes domei ir visas iespējas līdz 21. februārim pieņemt sabalansētu bezdeficīta pašvaldības budžetu un viss ir pilsētas politiskās vadības rokās. 

Tāpat FM informēja, ka no 1. janvāra Rēzeknes pilsētas pašvaldības finanšu resursu atlikums ir pieaudzis no 3 līdz 4,3 miljoniem eiro, tādēļ pašvaldība jau patlaban ir spējīga no saviem resursiem veikt iekavētos maksājumus par investīciju projektiem un neveidot procentu uzkrājumus. 

FM tagad gaidīs Rēzeknes pilsētas domes lēmumu par budžetu. Tāpat FM no savas puses ir piedāvājusi sniegt ekspertu palīdzību, ja domei tāda būs nepieciešama. 

Komisijas sēdē FM arī informēja Rēzeknes domes vadību par valdības lēmumu piešķirt 5 miljonu eiro finanšu stabilizācijas aizdevumu un apliecināja, ka aizdevums tiks piešķirts, ja Rēzekne izpildīs izvirzītos nosacījumus un pieņems sabalansētu budžetu. 

KONTEKSTS:

Valsts jau iepriekš pauda gatavību palīdzēt uz bankrota sliekšņa nonākušajai Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībai ar 5 miljonu eiro aizdevumu tikai tad, ja pašvaldība būs spējīga sagatavot budžetu šim gadam bez deficīta. Tomēr tas līdz šim nav izdevies, vietvara arvien meklē veidus, kā jostas savilkt vēl ciešāk.

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – 2023. gada izdevumu segšanai tai pietrūkst vairāku miljonu eiro.  Tā sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija neguva pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem. 

Tikmēr pašvaldība nesekmīgi mēģināja izsolē atrast topošā rekreācijas jeb spa centra nomnieku, bet Finanšu ministrija vērsusies Ģenerālprokuratūrā un citās tiesībsargājošās iestādēs, lai izvērtētu no amata atstādinātā pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča un domes darbinieku atbildību. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre neizslēdz arī domes atlaišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti