Dienas ziņas

"Rīgas meži" ziedo 12 auto Ukrainas aizstāvjiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Spriedze un azarts kamanu suņu sportā

Var padriftot un būt ar suņiem uz viena viļņa – Madonā aizvada kamaniņu suņu sporta sacensības

Sīva konkurence un spraiga cīņa, taču pāri visam ziemas prieku baudīšana kopā ar suņiem – tāds ir suņu kamanu sports. Latvijā pēdējos gados pieaug šī ziemas sporta veida popularitāte.  Arī šogad četrkājaino draugu saimnieki nedēļas nogalē pulcējās Madonā, kur norisinājās pasaules līmeņa sacensības.    

"Var padriftot. "BMW" braucējiem noteikti būtu, ko teikt, bet ir pat labāk, nekā ar "behu" lidot," izjūtas suņu pajūga salīdzina sportists no Cēsu novada Nikolajs Kravcovs.

"Ar suņiem kopā pavadīt laiku ir pats labākais sports, kā izbaudīt ziemu," pārliecināta klubs "Dod ķepu" sportiste Kristīne Sniedze.

"Man katrā ziņā vakar bija debija. Pirmo reizi uz kamanām, pirmo reizi kritu. Kritu trīs reizes, bet ir izbraucama trase," stāstīja Zemgales kinoloģiskā kluba pārstāve Svetlana Andreicēna.

Madonā jau piekto reizi norisinājās Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaikus ir arī Latvijas ziemas čempionāts. Šoreiz sacensībās piedalījās sportisti no Baltijas valstīm, kā arī Polijas. Tajās ir trīs pamata disciplīnas – skijorings jeb slēpošana ar suni, tad divu suņu kamanas un arī četru suņu kamanas.  

"Daudziem šķiet, ka mēs suņus piespiežam to darīt. Pirmkārt, tas nav iespējams, ja suns negrib skriet, tad viņš neskries.

Viņi to izbauda, jo pārsvarā tiek izmantoti darba šķirnes suņi, kam ir vajadzīgs darbs un patīk strādāt," skaidroja kamanas suņu sporta kluba "Dogsport Carnikava" pārstāvis Artūrs Jakabsons.

Madonas trase atzīta par labāko ne tikai Baltijas valstīs, bet arī daudzas citas Eiropas valstis nevar lepoties ar tik kvalitatīvu posmu. To apstiprina arī desmitkārtējais šī sporta veida čempions, polis Igors Tračs.

"Es mīlu šo trasi, jo tieši pēdējos piecus sešus gadus braucu tieši šeit trenēties. Pirms svarīgākajām un sarežģītākajām gada sacensībām cenšos trenēties tieši šeit, jo šī trase patiešām ir lieliska. Tā ir tehniska, vienmēr labā stāvoklī, jauki cilvēki un skaista vieta," atzina Igors Tračs.

Titulētais čempions jau 23 gadus nodarbojas ar šo sporta veidu un atzīst – lai izcīnītu augstas godalgas,  saimniekam ar suņiem ir jābūt uz viena viļņa.

"Dievinu šo sajūtu, kad tu ar saviem suņiem strādā uz 100%. Mēs nepieļāvām nevienu kļūdu, katrs pagrieziens tika perfekti izbraukts. Patiešām fantastiska sajūta," sacīja Igors Tračs.

Lai arī Latvijā ar kamaniņu suņu sportu neviens nenodarbojas profesionāli, citās valstīs vadošajiem sportiem šī ir pamatnodarbošanās.

Visvairāk medaļu sacensībās izcīnīja Latvijas pārstāvji, bet spilgtākais individuālais  sportists nenoliedzami bija Polijas zvaigzne Igors Tračs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti