Dienas ziņas

"Progresīvie" iepazīstina ar sarakstu EP vēlēšanām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mednieki Vilcē sāk meklēt suni nokodušo vilku

Mednieki Vilcē sāk meklēt suni nokodušo vilku

Vilku uzbrukumi aitu ganāmpulkiem un mājdzīvniekiem Latvijā nav retums. Aizvadītajā gadā reģistrēti 120 vilku uzbrukumi, kuros cietuši gandrīz 600 mājdzīvnieki. Jelgavas novada Vilces pagastā vilka uzbrukumā nokosts suns, un tagad Valsts meža dienests ļāvis medniekiem nomedīt šo vilku, kurš, iespējams, uzbrucis vairākkārt.   

Pirmās ziņas par vilka uzbrukumiem Vilcē tika saņemtas pērnā gada decembra vidū, kad pagasta iedzīvotājai tika nokosts un aizvilkts uz mežu suns.

"Kāpēc es laidu [suni] ārā? Bet vai es domāju, vai es domāju… Man bijuši visādi suņi, bet šis nu bija pārgudrs. Viņš pienāca klāt, ja es ko pie galda darīju, viņš skatījās, skatījās un teica – vuf, vuf. Es saku, ko tu tagad gribi? Televizoru skatīties vai ar mašīnu braukt? Ja televizoru, tad bija kā bulta gultā, gaidīja, kad es nākšu, ja ar mašīnu braukt, tad – pie durvīm," stāstīja Vilces iedzīvotāja Mārīte.

Kūpers bija saimnieces mīlulis, kurš pārsvarā dzīvoja mājās, bet no rītiem viņš izskrēja brīvsolī pa laukiem.

Kādā decembra rītā saimniece ilgi nevarēja sasaukt sunīti mājās, tāpēc Mārīte lūgusi palīdzību meitai, kura pēcāk atrada asins pēdas, kas vilkās meža virzienā. Tālāk jau tika ziņots pagastam un dienestiem.

Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge atzina, ka pagasts pats neko nevar iesākt, "šeit arī mednieki apliecināja, ka ir vilka darbs un bija arī nofotografējis viens, un mūsu pienākums ir informēt iedzīvotājus".

Mārītes kundzes sunītis nebija vienīgais vilka upuris. Līdz 2. janvārim par viensētās saplosītiem suņiem tika saņemti vēl trīs ziņojumi.

"Tagad ir tā, ka bailes ārā izlaist kaķi. Man kūtī vistas ir. Teikšu tā – diez ko patīkami nav," atzina Mārīte.

"Cilvēki ir nobažījušies. Mednieki paši jau rīkojas – viņi iespēju robežās uzstāda kameras, daži ir informējuši. Viņi papēta, kur aizved šīs vilka pēdas, un viņi arī uzmana un seko. Varbūt arī šī iemesla dēļ – vilks jūt, ka viņu meklē vai seko, – viņš pārvietojas," sprieda Anda Duge.

Šobrīd atļautais nomedījamo vilku skaits 2023./2024. gadam ir sasniegts, liedzot medniekiem medīt. Tomēr, ņemot vērā Vilces situāciju, secināts, ka tur vainojams ir viens meža dzīvnieks, un tāpēc Valsts meža dienests atļāvis medniekiem nomedīt šo vilku.

Medību klubs "Lazdas R" Kaspars Duge skaidroja, ka "atļauja ir izsniegta un tagad ir sniegs un var redzēt pēdas, mēs jau sākam apsekot mūsu medību teritoriju – vai viņš tur ir, vai viņš tur uzturas, vai viņa klātbūtne vēl ir tajā reģionā. Vilka nomedīšana plānojam tuvākajā laikā".

Valsts meža dienests aicina nekavējoties ziņot par vilka uzbrukumu tuvākajai mežniecībai, lai dienesta speciālisti faktu varētu atbilstoši fiksēt un pārbaudīt, savukārt Vilces iedzīvotājiem savus mājas mīluļus uzmanīt, līdz vilks tiek nomedīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti