Vecākus Ventspilī vaino nolaidībā pēc divgadīgā dēla saindēšanās ar metadonu

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu apiešanos ar mazgadīgo un par smaga miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības. Proti, vecāki, apņemoties ievērot metadona glabāšanas un lietošanas noteikumus, tos neievēroja, kā rezultātā viņu dēls izdzēra šķidrumu, nonākot bezsamaņā, informēja policijā.

Pagājušā gada septembrī Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspilī medicīnas iestādē ievietots divgadīgs bērns, kurš izdzēris aptuveni 10 mililitrus narkotiskās vielas – metadonu, pēc kā bērns tajā pašā vakarā pārvests uz medicīnas iestādi Rīgā. Par notikušo nekavējoties tika informēta bāriņtiesa un Sociālais dienests.

Valsts policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes, kurās secināms, ka zēnam konstatēta saindēšanās ar metadonu un amfetamīnu, kas izsauca dzīvības apdraudējumu, proti, elpošanas mazspēju un bezsamaņu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka mazgadīgā vecāki dzīvesvietā ar savu nolaidīgo rīcību apdraudēja bērna dzīvību. Vīrietis, būdams metadona programmas dalībnieks, lai lietotu metadona šķidrumu mājas apstākļos, tika iepazīstināts un apņēmās ievērot metadona glabāšanas un lietošanas noteikumus. Tāpat viņa sieva ar šiem noteikumiem tika iepazīstināta un apņēmās tos ievērot, proti, – metadonam jāatrodas bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Tomēr tas netika ievērots – metadona šķidruma pudelīte tika atstāta mazgadīgam brīvi pieejamā vietā  virtuvē, ledusskapī, un bērns, savas mazgadības dēļ neapzinoties sekas, izdzēra to, tādā veidā saindējoties.

Ekspertīzē noteikts, ka bērns iedzēris ne tikai metadonu, bet arī amfetamīnu, kas nozīmē, ka amfetamīns, visticamāk, piejaukts pie jau esošā metadona šķidruma.

Valsts policija secinājusi, ka abu vecāku nolaidības rezultātā tika apdraudēta mazgadīgā dzīvība, nodarot viņam fiziskas ciešanas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par cietsirdīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs, kā arī par smaga miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādu noziedzīgu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Šobrīd zēna mamma atrodas ieslodzījuma vietā cita kriminālprocesa ietvaros par narkotisko vielu apriti, kurā apcietinājums noteikts kā drošības līdzeklis. Savukārt bērns atrodas drošībā – pagaidu ģimenē un bāriņtiesa lemj par bērna aprūpes tiesībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti