Noliktavā Daugavpilī atrod tonnām pārtikas produktu ar viltotiem derīguma termiņiem

Kādā noliktavā Daugavpilī, Spaļu ielā, atrastas aptuveni 18 tonnas pārtikas produktu, kuriem beidzies vai mainīts derīguma termiņš, informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Preces Latvijā ievedis Lietuvas uzņēmums, kuram par konstatētajiem pārkāpumiem piespriests 1100 eiro liels naudas sods.

PVD informēja, ka produkti Latvijā ievesti no Lietuvas, kur tie vasaras sākumā starptautiskas operācijas ietvaros tika izņemti no tirdzniecības viltotu derīguma termiņu dēļ.

Par to, ka daļa Lietuvā izņemto preču varētu būt nonākušas Latvijā, Eiropas Savienības pārtikas krāpšanas tīklā ziņoja Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests.

PVD nekavējoties uzsāka izmeklēšanu, kā rezultātā tika noskaidrots gan preču transportētājs, gan maršruts, gan arī noliktava, uz kuru preces aizvestas. 

Pārbaudē konstatēts ka Latvijā preces ievedis Lietuvas uzņēmums "MB SYSTEMII", kas tās iegādājies no Lietuvas uzņēmuma, kuram šo preču izplatīšana Lietuvā tika apturēta. 

Noliktavā atradās pārtikas produkti ar izmainītiem vai labotiem derīguma termiņiem. Dažiem tie pagarināti pat par gadu, norādīja PVD. Derīguma termiņi mainīti šokolādei, konfektēm, čipsiem, eļļām, mērcēm, tējai, sausajām zupām un citiem pārtikas produktiem. 

PVD preces ar mainītajiem derīguma termiņiem ir izņēmis no apgrozības. Par konstatētajiem pārkāpumiem "MB SYSTEMII" piemērots 1100 eiro liels naudas sods un uzdots izņemtās preces iznīcināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti