No septembra Latvijas numura zīmes saņēmuši 9 vieglie transportlīdzekļi no Krievijas

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā no šā gada 1. septembra Latvijā ir pārreģistrēti deviņi vieglie transportlīdzekļi, kuri iepriekš ir bijuši reģistrēti Krievijā, aģentūrai LETA pavēstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

Tāpat CSDD piebilst, ka pēc konfiskācijas draudiem interese par transportlīdzekļa pārreģistrēšanu ir palielinājusies.

"Ja salīdzina periodu līdz šī gada 1. septembrim un pēc, tad interese ir augusi, jo līdz 1. septembrim Latvijā tika pārreģistrēti tikai divi vēsturiskie spēkrati," papildina CSDD.

Vienlaikus CSDD norāda, ka transportlīdzekļu veidi ir dažādi – gan "Mercedes-Benz" modeļi, gan "Jaguar", gan "Suzuki" un citi modeļi.

KONTEKSTS:

Novembra sākumā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Likums nosaka, ka Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu īpašniekam būs jāreģistrē transportlīdzeklis vai jāizved tas no Latvijas ne vēlāk kā līdz nākamā gada 14.februārim. Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu izmantošana ceļu satiksmē Latvijā būs pieļaujama, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā. Krievijā reģistrētais transportlīdzeklis varēs šķērsot Latvijas teritoriju tranzītā tikai vienu reizi.

Ja transportlīdzeklis netiks reģistrēts Latvijā vai tas neizbrauks no Latvijas un ja tiks konstatēta tā neatļauta izmantošana ceļu satiksmē, transportlīdzekli konfiscēs. Plānots, ka konfiscētos transportlīdzekļus nodos Ukrainai, tādējādi sniedzot atbalstu Ukrainai cīņā ar agresorvalsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti