Īpašās pārraides

IX pasaules diktāts latviešu valodā. Tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

Īpašās pārraides

(Zīmju valodā). IX pasaules diktāts latviešu valodā. Tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

IX pasaules diktāts latviešu valodā. Tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas

VIDEO: Devītais pasaules diktāts latviešu valodā

Sestdien, 14. oktobrī, aizvadīts devītais pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu diktātam radījis rakstnieks Māris Bērziņš, un Rīgā – Gaismas pilī – to diktēja Latvijas Nacionālā teātra aktrise Agnese Budovska. 

Dokumenti

Septeitais diktats latgalīšu rokstu volūdā

Lejuplādēt

176.62 KB

Devītais pasaules diktāts latviešu valodā

Lejuplādēt

13.06 KB

Diktātu šogad rakstījuši 1500 interesenti no 17 valstīm. 1024 dalībnieki diktātu rakstīja klātienē, bet aptuveni 490 izmantoja iespēju rakstīt tiešsaistē. Precīzs datu apkopojums tiks publicēts tuvāko mēnešu laikā, kad būs izlaboti visi iesniegtie darbi.

Pēc diktāta beigām pareizais diktāta teksts pieejams raksti.org un LSM.lv salīdzināšanai ar savu veikumu. Sestdien vakarā Latvijas Radio 1 raidījumā "Kolnasāta" plkst. 18.20 un LSM.lv bija klausāms arī septītais diktāts latgaliešu valodā.

Lai piedalītos diktāta rakstīšanai attālināti, iepriekš bija jāreģistrējas vietnē www.raksti.org, izveidojot lietotāja kontu. Diktātu tiešajā ēterā translēja Latvijas Radio 1, Latvijas Televīzijā, kā arī LSM.lv.

Pasaules diktāts latviešu valodā ir privāta iniciatīva, kuras mērķis ir attīstīt latviešu valodu un stiprināt tās saknes mūsdienu multikulturālajā vidē.

Deviņu gadu laikā no neliela valodas entuziastu rīkota pasākuma tas ir izaudzis par starptautisku projektu, kurā pērn piedalījās 2000 interesentu no 29 valstīm. Katru gadu kāds no mūsdienu latviešu rakstniekiem rada aptuveni 300 vārdu tekstu, ko diktē kāds populārs  latviešu aktieris. Šogad par diktāta autoru izvēlēts rakstnieks Māris Bērziņš, savukārt par diktori izraudzīta Latvijas Nacionālā teātra aktrise Agnese Budovska.

Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas. Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar vērtīgām balvām.

Diktāts latgaliešu valodā: 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti