Panorāma

Ārsti no Lietuvas sniedz atbalstu Ukrainas cilvēkiem

Panorāma

Panorāma

Laikraksts Daugavpilī publicē Baltkrievijas TV programmu

Daugavpils domnieks par Baltkrievijas TV programmu viņa avīzē: Cilvēki meklē izklaidējošu saturu

Vairāki Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli Latvijā ir aizliegti, tomēr pierobežā, pagriežot antenu uz kaimiņvalstu pusi, nekas netraucē tos skatīties. Daugavpils domes deputāts un laikraksta "Million" izdevējs Pēteris Dzalbe ("Daugavpils novada partija") uzskata, ka cilvēki vēlas skatīties izklaidējošo saturu, tāpēc laikrakstā publicēta arī "TVBelarus" programma. Komunikācijas eksperte Latvijas Televīzijai skaidroja, ka arī izklaidējošā saturā tiek iekļauta propaganda, tikmēr deputāts pēc padoma vērsies Valsts drošības dienestā. 

Laikraksts "Million" ir iknedēļas izdevums krievu valodā. Tas pieder politiķim Dzalbem. Laikrakstā sleju raksta arī viņš pats. 

Kā skaidroja Dzalbe, "vismaz 1000 lasītāju saņem šo avīzi un prasa daļu informācijas viņiem sniegt arī izklaidei vakarā".

Viņaprāt, lasītāju pieprasījums ir tāds, kāds ir, jo Latvijas televīziju uztveramība pierobežā esot slikta. Šo apgalvojumu apgāž Latvijas Radio un televīzijas centra mērījumi, kas liecina – bezmaksas apraidē esošās programmas var skatīties 99% Latvijas teritorijas. Tomēr, ja antenu pierobežā dzīvojošie pagriež Baltkrievijas virzienā – labāk redz kaimiņvalsts kanālus. Dzalbe uzsver, ka viņi meklē izklaidējošu saturu. 

Tikmēr NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadošā eksperte Elīna Lange-Ionatamišvili, kura ikdienā pēta Krievijas un Ķīnas centienus ietekmēt Baltijas valstu informatīvo telpu, norādīja,

ka arī izklaidējošos raidījumos un filmās tiek ietverts politiskais saturs, caur kuru tiek nodrošināta režīma propaganda. 

Dzalbe vērtēja, ka, ja jau tā ir propaganda, šie signāli Latvijai būtu jābloķē.

Lange-Ionatamišvili norādīja, ka ka Baltkrievija ne tikai atbalsta Krieviju tās agresijā pret Ukrainu, bet arī apšauba Latvijas valstiskumu. Un šī dezinformācija pierobežas iedzīvotājiem ir jāizskaidro, nevis jāinformē par iespējām skatīties Baltkrievijas kanālus vai uz Baltkrieviju doties. 

"Tas nav tikai un vienīgi valdības uzdevums, mums arī pašiem ir jābūt atbildīgiem.

Arī citas elites – kultūras jomas, biznesa cilvēki var iesaistīties. Tas ir vienkārši jautājums par valstisko domāšanu," sacīja eksperte.

Lai rastu skaidrību, avīzes "Million" izdevējs Dzalbe vērsies ar jautājumu Valsts drošības dienestā. Ja tur konstatēs, ka pārraidītā informācija rada apdraudējumu Latvijas drošībai, programma no avīzes tiks izņemta, viņš solīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti