Saeimā noraida kolektīvo iniciatīvu «Izbeigt bijušo prezidentu uzturēšanu par tautas naudu»

Saeima ceturtdien, 14. septembrī, noraidīja tālākai izskatīšanai 17 640 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Izbeigt bijušo prezidentu uzturēšanu par tautas naudu".

Par iesnieguma noraidīšanu nobalsoja 78 deputāti, bet 16 bija pret.

Kolektīvajā iesniegumā, ko Saeimā iesniedza Vadims Kislovs, norādīts, ka bijušā prezidenta pensija pēc amata būtu saglabājama, tomēr "dzīvoklis, mašīna, sekretārs uz atlikušo mūžu ­– tas nav samērīgi".

"Bijušajam prezidentam reprezentācijas vajadzībām var dot tiesības izmantot Rīgas pili, bet dzīvokli tāpēc vien nodrošināt nav samērīgi. Ir gana daudz valstu, kurās šādi izdevumi sabiedrībai uzlikti netiek, un tas netraucē šo valstu prezidentiem būt labām personām," teikts iesniegumā.

Jānorāda gan, ka Valsts prezidentiem garantēto labumu loks jau ir sašaurināts, proti, likums vairs neparedz bijušos valsts vadītājus nodrošināt ar dzīvokli. Šādi grozījumi likumā izdarīti jau pirms desmit gadiem. Vienlaikus tika palielināta prezidenta pensija – no 50% līdz 85% no atalgojuma.

Politologs Juris Rozenvalds šo iniciatīvu vērtējis kā saprātīgu: "Šī iniciatīva jau neparedz pilnībā noņemt nodrošinājumu. Runa ir par to, ka varbūt jāpadara šī lieta saprātīgāka tādā ziņā, ka, saglabājot pensiju, tādu stabilu materiālo nodrošinājumu, tajā pašā laikā izvairīties no tādām dāsnuma izpausmēm kā mašīna uz visu atlikušo mūžu, sekretārs un tamlīdzīgi, ko, manuprāt, ar pietiekami lielām pensijām prezidents sev varētu nodrošināt pats."

Politologs norādīja, ka Latvijai vispār raksturīgi ar vērienu atvēlēt dažādus labumus un priekšrocības, nereti vēlāk atduroties pret secinājumu, ka to īsti nevar atļauties, jo dārgi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti