Dienas ziņas

Ukraina: Krievijas armija Ukrainā nogalinājusi 504 bērnus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijai aizsardzības ekipējuma izstādē Londonā savs stends

Latvija drošības ekipējuma izstādē Londonā: pārāki ir tie, kas testē savu ražojumu kaujās

Lielbritānijā, Londonā izstāžu kompleksā "ExCel", norisinās izstāde "Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums", kur Latvijai jau trešo reizi ir savs stends.  Atšķirībā no citām izstādēm, kur iespējams iekļūt, nopērkot biļeti vai iepriekš piesakoties, šajā izstādē tā vienkārši iekļūt nevar, tā domāta tikai industrijas profesionāļiem, kuriem darbs privātajā vai sabiedriskajā sektorā saistīts ar militāro industriju.

Šogad starptautiskā aizsardzības un drošības izstāde sasniegusi nebijušus apjomus, piedaloties teju 3000 ražotājiem un piegādātājiem 10 hallēs. Tā ir vieta, kur apspriest dažāda veida sadarbību, izvēlēties labākos aizsardzības un drošības risinājumus gan militārām, gan civilām vajadzībām.

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle stāstīja, ka "Latvija, šogad braucot uz šo izstādi, ļoti pragmatiski domāja par to, lai mēs varētu parādīt tās lietas, ko praktiski ikdienā lieto mūsu armija, kā arī parādīt tos produktus, kas ir izgājuši savu rūdījumu gan dažādos testos, gan labdarības akcijās ar piegādi tieši Ukrainas bruņotajiem spēkiem".

"Lightspace Technologies" vadītājs Ilmārs Osmanis pastāstīja, ka viņa uzņēmums plāno ""dronu armijas" pilotiem un kareivjiem, kas frontes līnijās viņus izmanto, izstrādāt jaunu, pie ķiveres montējamu virtuālās realitātes displeju. Tā bija viņu vēlme, ka viņiem tādu vajag, Tādu produktu neviens pasaulē nepiedāvā, tas ir unikāls dizains."

Šādu displeju var izmantot arī medicīnā, piemēram, operāciju zālē, lai nav jāskatās uz vairākiem ekrāniem.

"Belss" projektu vadītājs Juris Ziediņš savukārt atklāja, ja "mūsu militāristi ir saņēmuši daudz mācības un padomus no ukraiņiem, un viena no lietām, ko arī tagad ieviesīsim mūsu armijā, ir nakts redzamības iekārtas vadītājiem, jo, kad viņi brauc transportlīdzeklī, īpaši tādā, pa kuru grūti ārā redzēt nakts apstākļos, nav jālieto gaisma, ir iespējams izmantot nakts redzamības iekārtas. Viņas integrēt uzreiz iekšā transportlīdzeklī, vadītājs drošos apstākļos spēj novērtēt ceļu, apkārtējo vidi un redzēt visu, kas notiek. Pēc būtības tiek izmantotas divas kameras, viena dienas, viena termālās redzamības, ko izmanto nakts apstākļos, un uz displeja pārslēdz dažādus režīmus, lai varētu redzēt".

Latvijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons savukārt norādīja, ka

"tie, kas spēj šādas lietas iegūt un attiecīgi testēt kaujas apstākļos, savus dronus vai kādu citu produkciju, tie, protams, ir par galvu pārāki par jebkuriem citiem ražotājiem,

jo pārējie uzzinās, kā tas produkts uzvedas kaujas apstākļos, tikai pēc tam".

Arī kaimiņvalstu ražotāji sūta savu produkciju uz Ukrainu.

Lietuvas stenda pārstāvis Darius Antanaitis pastāstīja, ka viņi sūta "dažādus treilerus, kā arī dronus un citu ekipējumu, kas palīdz ne tikai ukraiņu armijai, bet arī iedzīvotājiem izdzīvot vai turpināt dzīvot iespējami normālu dzīvi".

Lai arī izstādē netrūkst ieroču un munīcijas, tomēr dalībniekiem jāpakļaujas stingriem noteikumiem, gan ievedot ekipējumu valstī izstādes vajadzībām, gan to izliekot apskatei, jo nav atļauts nekas, kas pārkāpj cilvēktiesības, starptautisko vai Lielbritānijas likumdošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti