Dienas ziņas

Dienvideiropu piemeklē karstuma vilnis

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Gatavojas gadskārtējiem katoļu svētkiem Aglonā

Katoļticīgie gatavojas ikgadējiem svētkiem Aglonā

Jau pēc mēneša vairāki tūkstoši katoļticīgo dosies uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā. Līdz tam gan bazilikā, gan Preiļu novada pašvaldībā rit dažādi sagatavošanās darbi un tiek gaidītas pirmās svētceļnieku grupas.

Aglonā gatavošanās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem sākas gandrīz gadu iepriekš, bet lielākie darbi tieši tagad – mēnesi pirms tiem.

"Tik grūta organizācija, kāda tā bija 2021. gadā un daļēji 2022. gadā, – šis posms ir jau beidzies. Šobrīd tātad viss notiek ierastajā kārtībā. Es arī aicinātu apmeklētājus par to jau laicīgi domāt, lai svētki noritētu mierīgi un labi," sacīja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns.

Šajā reizē specifiski ierobežojumi pasākumu norisē nav gaidāmi un iecerēts, ka lielākā daļa dievkalpojumu notiks ārā pie bazilikas un, kā ierasti, būs veltīti gan lūgšanām par slimniekiem, gan ģimeniskām vērtībām.

"Par visu, gan par tautu, gan arī par valsti, arī par pasaules vajadzībām mēs lūgsimies šajā krusta ceļā kopā," teica Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis.

Ik gadu šajā laikā Aglonā pulcējas desmitiem tūkstoši ticīgo. Arī ikdienā apmeklētāju daudz, no viņiem vairākus uzrunājot – izskan dažāda pieredze.

Aglonas bazilikas apmeklētājs Juris no Viļāniem: "Nebraucu, es baidos no lielām tautas masām. Drūzma man ne visai patīk, labāk mierīgā laikā kā tagad, kā šodien."

Aglonas bazilikas apmeklētāja Ina no Jēkabpils: "Šeit ļoti vienreizējs skaistums riņķī, ļoti sakopta Aglona ir. Ezeri skaistie viscaur, prieks redzēt."

Paredzēts, ka ārpus bazilikas teritorijas notiks arī tirdzniecība, šobrīd tai pieteikušies aptuveni 20 uzņēmēji. Tāpat arī pašvaldība saglabājusi pagājušā gada transporta kustības shēmu.

"No 13. augusta vakara līdz 15. augustam tranzīta un visa smagā transporta plūsma tiek novirzīta prom no Aglonas," skaidroja Vucāns.

Tiks uzstādītas arī papildu ceļazīmes, kas regulēs satiksmi. Valdība pērn svētku organizēšanai piešķīra aptuveni 200 000 eiro, līdzīgi varētu būt arī šogad. Svētku laikā tiks domāts arī par cita veida drošību.

"Ugunsdzēsēji vienmēr prasa, lai neliktu uz tā kalna, nededzinātu tik daudz ugunskuru tur. Var paņemt svecīti arī līdzi uz mājām. Nogāji krusta ceļu un svecīti var paņemt līdzi," klāstīja Abrickis.

Šogad iedzīvotājiem lūgts būt videi draudzīgākiem un sveces ievietot papīra trauciņos.

Savukārt palīdzīgas rokas svētku rotājumu izveidē un apkārtnes labiekārtošanā lieti noderēs aptuveni nedēļu pirms svētku norises.

"Ir cilvēki, kas to katru gadu ieraduši darīt, kas brauc palīgā, jā, protams, ka tās meijas taisa, pin un veido. Pagasts palīdz mums apkārtni apkopt pašā ciematā un mūsu pašu strādnieki, cik mēs varam. Tāpat arī svētceļniekiem vietas gatavojam, lai būtu, kur uzņemt svētceļniekus," piebilda Aglonas bazilikas prāvests.

Pirmie svētceļnieki Aglonā ienāks jau 11. augustā. Svētkiem tuvojoties, organizatoru mājaslapās, kā arī medijos būs publicēta plašāka pasākumu programma, informācija par pasažieru pārvadājumu iespējām un transporta kustības shēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti