Rīgā topošos pirmklasniekus līdz 15. maijam jāreģistrē skolas pretendentu rindā

Rīgā topošo pirmklasnieku vecākiem līdz 15.maijam jāreģistrē bērnus skolas pretendentu rindā.

Komplektējot 1. klases nākamajam mācību gadam, skolas ņems vērā pašreiz noteikto prioritāro secību.

Taču aiznākošajā mācību gadā prioritāri tiks uzņemti tie bērni, kas kopā ar vecākiem vismaz gadu būs deklarējušies skolas piesaistītajā teritorijā.

Prioritāri uzņems bērnus, kas vismaz 12 mēnešus ar vienu no vecākiem būs deklarējušies attiecīgās skolas piesaistītajā teritorijā, kā arī bāreņus, skolas pedagogu bērnus un brāļus vai māsas, kas mācās attiecīgajā skolā.

"Noteikumi paredz, ka arī tiem vecākiem, kuri kopā ar bērnu deklarēti mazāk nekā 12 mēnešus, arī viņi tiek iekļauti prioritārā secībā pēc kopā deklarācijas ilguma 1. klases pretendentu sarakstā. Tātad jebkurā gadījumā arī šie vecāki kopā ar bērniem tiek iekļauti, un attiecīgi arī bērns tiks iekļauts 1.klases pretendentu sarakstā, bet, iespējams, viņš nebūs ar tik augstu numuru, kā tad attiecīgi tie bērni, kuri ir deklarēti ilgāk," informēja Rīgas domes Vispārējās izglītības skolu nodaļas pārstāve Zane Doniņa.

RD Vispārējās izglītības skolu nodaļas pārstāve Zane Doniņa.
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Rīgas dome aicina topošo pirmklasnieku vecākus pārliecināties par to, vai ir kopā ar bērnu deklarējušies iecerētajai skolai piesaistītajā teritorijā. Vecākiem, kas pirmklasniekus skolās šobrīd reģistrējuši elektroniski, ir jāpārliecinās par to arī pašā iestādē.

Reģistrēšana skolas 1. klases pretendentu rindā ir jāveic līdz pirmdienai, 15.maijam.

Saskaņā ar noteikumiem skolas piecu darba dienu laikā pēc 1. klases pretendentu saraksta sagatavošanas bērnu vecākiem elektroniski nosūtīs uz norādīto oficiālo elektronisko adresi vai e-pasta adresi vēstules, lai informētu – bērns ir vai nav iekļauts skolas 1. klases uzņemamo pretendentu sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti