Aizsardzības dienests: kāds dienas režīms plānots karavīriem pirmajā brīvprātīgajā iesaukumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

1. jūlijā valsts aizsardzības dienestu uzsāks pirmais iesaukums, kas būs brīvprātīgs. Kā plānota dienesta norise pirmajā iesaukumā, un kāds varētu būt karavīru dienas režīms?

Pirmajā iesaukumā – 300 jaunieši

Šogad pieteikšanās ir brīvprātīga, savukārt no nākamā gada 1. janvāra – dienests noteikts kā obligāts. Pirmajā iesaukumā būs 300 jaunieši. 

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts (Nacionālā apvienība) norādīja: "Kopumā 300 cilvēki. Ja pieteiksies vairāk par 300 cilvēkiem, tad tik un tā uzņems tikai 300, un pārējiem lūgs gaidīt nākamo gadu, jo vajadzīgo lietu, kā gultu, ekipējuma, un tamlīdzīgi, ir tik, cik ir."

Pirmajā iesaukumā būs pieejams viens dienesta veids – 11 mēnešu militārais dienests Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienībā. Kompensācija par brīvprātīgu iesaisti valsts aizsardzības dienestā ir 7700 eiro. Proti, 600 eiro kompensācija mēnesī un atvaļināšanās kompensācija pēc dienesta beigām – 1100 eiro, kā arī paredzētas sociālās garantijas.

1. jūlijā dienesta karavīri nonāks Ādažu militārajā bāzē. Kas viņus sagaida?

1. jūlijā dienesta karavīri nonāks Ādažu militārajā bāzē. Pirmajā nedēļas nogalē vecākiem būs iespēja apmeklēt bāzi un redzēt, kur uzturēsies viņu atvases 11 mēnešus, atzīmēja NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vecākais instruktors štāba virsseržants Lauris Krīgers.

Krīgers arī iepazīstināja ar plānoto dienas režīmu. Karavīru diena sāksies plkst.6.30, sekos viegla rīta rosme, lai pamostos, pēc tam rīta higiēna, brokastis, rīta apskate.

No plkst.9 līdz 17 būšot nodarbības. Dienas vidū – pusdienas, bet pēcpusdienā plānotas fiziskās sagatavotības nodarbības. 

Šobrīd vakara junda jeb vakara pastaiga ar ierindas mācību netiek plānota, taču pilnībā izslēgt to nevarot, ja būs nepieciešama papildus ierindas mācības apguve. 

Dienesta karavīriem pēc vakariņām paredzēts brīvais laiks līdz naktsmieram, kas iestāsies plkst.22.30.

Pēc pamatapmācības dienas režīms būs kā profesionālā dienesta karavīriem

Pamatapmācībā karavīrs tiek sagatavots individuālā līmenī un kurss plānots astoņu nedēļu garumā. Tā laikā dienesta karavīri dzīvos atsevišķi savā kazarmu sekcijā. 

Pēc pamatapmācības beigām viņi tiks pārvirzīti savā attiecīgajā vienībā, lai tālāk apgūtu konkrētu specialitāti. Apmācības ilgums būs atkarīgs no specialitātes. Tiklīdz karavīrs būs vienībā un sāksies kolektīvās apmācības, viņa ikdienas režīms būs tieši tāds pats kā profesionālā dienesta karavīriem – no plkst.8.30 līdz 17. Pārējais laiks būs pēc pašu ieskatiem – vai došanās mājās, vai arī uzturēšanās kazarmās. Dienesta karavīriem būs jāiziet tās pašas kursu programmas, kas profesionālā dienesta karavīriem.

Pēc dienesta beigām, ja militārā dienesta karavīrs nevēlēsies turpināt dienestu kā profesionālā dienesta karavīrs, viņš automātiski tiks ieskaitīts aktīvajā rezervē un katru gadu viņam nāksies iziet iemaņu atsvaidzināšanas mācības.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam ir līdz 15. maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt pa tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu [email protected], aizpildot pieteikumu, tad aizsūtot e-pastā.

KONTEKSTS:

Lai sagatavotu Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, valstī veidos obligāto aizsardzības dienestu.

Pirmā iesaukuma sākums paredzēts šā gada 1. jūlijā, tas būs brīvprātīgs. Jauniešiem atlicis laiks līdz 15. maijam, lai brīvprātīgi pieteiktos aizsardzības dienestam. No 2024. gada 1. janvāra dienests noteikts kā obligāts. 

Iesaukšanai valsts aizsardzības dienestā ir pakļauti vīrieši, kuri dzimuši pēc 2004. gada 1. janvāra. Proti, aizsardzības dienestam prioritāri ir pakļauti pilsoņi – vīrieši – viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas. Ja pilsonis pēc 18 gadu sasniegšanas turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē, ne augstāko izglītību, tad viņš ir pakļauts dienestam viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā gada laikā pēc 24 gadu vecuma sasniegšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti