Pēc vienošanās ar prezidentu Upleja-Jegermane tomēr turpinās darbu sabiedrisko mediju uzraugā

Sanita Upleja–Jegermane pēc sarunas ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču nolēmusi tomēr atsaukt savu paziņojumu par amata atstāšanu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP), liecina viņas paziņojums sociālajā tīklā "X".

Intervija ar Sanitu Upleju-Jegermani. 15.03.24.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Paldies Valsts prezidentam par atbalstu, un publiski apstiprinu, ka atsaukšu savu paziņojumu par amata atstāšanu. Turpināšu darbu pēc vislabākās sirdsapziņas," viņa paudusi. 

Valsts prezidents norādījis, ka vienojies ar Upleju-Jegermani par viņas darba turpināšanu SEPLP līdz viņas pilnvaru beigām. Aprīlī Valsts prezidenta kanceleja organizēs diskusiju par sabiedriskajiem medijiem un Uplejas-Jegermanes aktualizētajām problēmām.

Komentējot to, kāpēc domas mainījušās, Upleja-Jegermane aģentūrai LETA sacīja, ka, pirmkārt, viņu pozitīvi pārsteidza sabiedriskā reakcija. Otrkārt, to ietekmēja Saeimas deputātu un Latvijas Radio paustās bažas par iesākto darbu pēctecību, kuras uzklausot, Upleja-Jegermane jau bija gatava strādāt līdz brīdim, kamēr atrod jaunu padomes locekli. Taču punktu šaubām par palikšanu SEPLP pielika Valsts prezidenta aicinājums.

"Valsts prezidents mani uzrunāja un aicināja palikt. Es, protams, to novērtēju un uzskatu par pienākumu palikt un strādāt," teica Upleja-Jegermane.

Taujāta par to, kā viņas rīcība turpmāk ietekmēs mikroklimatu padomē, Upleja-Jegermane teica, ka tas, visticamāk, atstās zināmu iespaidu, vienlaikus norādot, ka mikroklimats arī iepriekš nav bijis ideāls.

Uplejas-Jegermanes pilnvaru termiņš ir līdz 2025. gada augustam, līdz ar to paredzams, ka viņa varēs aktīvi iesaistīties tajā, lai SEPLP ievērotu Nacionālās drošības koncepcijā (NDK) noteikto punktu par valodu lietojumu sabiedriskajos medijos. Padomes locekle apstiprināja, ka pie šī jautājuma būs jāstrādā, kā arī pauda gandarījumu, ka viņas rīcība to ir aktualizējusi. "Es uzskatu, ka līdz šim nebija pietiekami aktīvs darbs," sacīja Upleja-Jegermane.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane 5. martā publiski paziņoja, ka pēc pašas vēlēšanās atstās sabiedrisko mediju uzrauga locekļa amatu. Tam bija vairāki iemesli, tai skaitā viedokļu atšķirības SEPLP iekšienē saistībā ar divvalodību.

Par SEPLP nākotni diskutēja arī Saeimas atbildīgajā komisijā, šauboties par padomes rīcībspēju, Uplejai-Jegermanei pametot amatu. Vienlaikus SEPLP locekle atzina, ka ir gatava strādāt padomē līdz gada beigām.

Sanita Upleja-Jegermane padomē ir Latvijas Radio kuratore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti