Panorāma

Zibakcijā pieprasa pārtraukt mangāna rūdas tranzītu uz Krieviju

Panorāma

Lietuva: Uzbrukums Volkovam – politiskais terorisms

Mūzikas akadēmijā jauni iesniegumi par iespējamu seksuālu uzmākšanos studentēm

Mūzikas akadēmija saņem jaunus iesniegumus par iespējamu pasniedzēju seksuālo uzmākšanos

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija saņēmusi jaunus iesniegumus par iespējamu tās pasniedzēju seksuālu uzmākšanos studentēm. Līdz šim disciplinārsods piemērots vienam pasniedzējam un vairākas amata pozīcijas ir zaudētas. Vēl viens pasniedzējs atstādināts bez iespējām sazināties ar studentiem.

Nevēlami pieskārieni, seksuāla satura ziņas sociālajos tīklos, divdomīgas piezīmes ikdienā, kailfoto sūtīšana vai pieprasīšana, intīmās attiecības starp audzēkni un pasniedzēju. Latvijas Televīzija aicina neklusēt un runāt par šādiem gadījumiem!

Mēs saglabāsim jūsu anonimitāti, bet neklusēsim – rakstiet uz e-pastu [email protected], ziņojiet uz "WhatsApp" numuru 20553333. Klusēšana iedrošina varmākas!

Akadēmijas mājaslapā redzams, ka Mārim Kupčam vairs nav Senās mūzikas katedras vadītāja amata, un viņa vārds jau publiski izskanējis saistībā ar iespējamajām apsūdzībām.

Otra katedra, kurai pašlaik nav vadītāja, ir Mūzikas tehnoloģiju katedra, kuru vadīja Rolands Kronlaks.

Abiem pasniedzējiem katedras vadītāja vietā kā amats norādīts – asociētais profesors. Latvijas Televīzijai (LTV) no vairākiem avotiem zināms, ka šo abu pasniedzēju vārdi figurē konkrētajā lietā. Ar viņiem šodien neizdevās sazināties ne telefoniski, ne īsziņu veidā. 

Akadēmijas juriste Ieva Kalniņa LTV norādīja, ka akadēmijā saņemti ne vairāk par pieciem jauniem iesniegumiem, bet ir arī gadījumi, kad pieteikums tiek sniegts uzreiz policijā.

Kalniņa: "Iesniegumi nāk, bet diezgan lēni nāk. Es pieļauju, ka nāk, bet tikai ne pie mums. Ir arī tādi, kas tiek sniegti citās institūcijās. Piemēram, policijā. Tas, kas ir nonācis akadēmijā, nav vairāk par pieciem iesniegumiem."
LTV: "Šīs izmaiņas katedru vadības pozīcijās ir vai nav saistītas ar šo visu?"
Kalniņa: "Es jums šādu informāciju nevaru teikt tāpēc, ka to mums neļauj datu aizsardzība."
LTV: "Vismaz varat apstiprināt, ka ir izmaiņas katedru vadībā?"
Kalniņa: "Protams, ka ir! Jūs to redzat mājaslapā. Jā. Kāds ir iemesls šīm izmaiņām? To es jums izpaust nedrīkstu."

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju, arī Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

Valsts policija saistībā ar iespējamu seksuālo uzmākšanos akadēmijā ir uzsākusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cietušos un lieciniekus.

JVLMA padome 11. martā izteica neuzticību JVLMA rektoram Guntaram Prānim un aicināja atkāpties no amata. Prānis 12. martā paziņoja, ka atkāpties neplāno. Padome aicinās JVLMA Senātu sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par rektora atbrīvošanu no amata.

Tikmēr par seksuāla rakstura piezīmēm, aizskaršanu un nopietnākiem pārkāpumiem ziņots arī citās kultūras jomas augstskolās, tostarp Mākslas akadēmijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti