Aptauja: 11,8% jauno ārstu plāno doties strādāt ārpus Latvijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Jauno ārstu asociācija apvieno gandrīz 500 biedru, tās ikgadējā aptauja uzrāda 11,8% jauno mediķu gatavību pamest Latviju un doties strādāt uz citu valsti.

Asociācijas publiskotie biedru aptaujas dati liecina, ka no sertificētajiem jaunajiem ārstiem 11,8% jau pieņēmuši lēmumu doties strādāt uz ārzemēm.

Savukārt no rezidentiem doties strādāt ārpus Latvijas plāno 9% aptaujāto: 1% plāno to darīt tuvākā pusgada laikā, 2% – tuvākā gada laikā, 5% – tuvāko 3–5 gadu laikā un 1% vairāk nekā pēc pieciem gadiem.

Savukārt 44% rezidentu plāno palikt strādāt Latvijā. 18% vēl nezina, bet ir domājuši par prombraukšanu, un vēl 5% nav domājuši par šo jautājumu.

Biedrībā skaidro – lai gan ikgadējā aptauja rāda, ka 8–10% no medicīnas studentiem jau studiju laikā plāno došanos uz ārzemēm, tomēr vēlāko posmu dati liecina tikai par 4% medicīnas absolventu aizbraukšanu.

Vienlaikus norādīts, ka lielākā daļa mediķu pārceļas, jau piedzīvojuši rezidentūras gaitas un pieredzējuši Latvijas medicīnas sistēmu.

Situāciju ar mediķu aizbraukšanu intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" komentēja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti