Dienas ziņas

Izvērtē Liepājā izveidoto Sporta klasi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā riepu protektoru reidā aiztur trīs šoferus bez tiesībām

Liepājā riepu protektora reidā aiztur trīs šoferus bez tiesībām

Liepājā un Saldū šonedēļ notikuši kārtējie reidi, kuru laikā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki sadarbībā ar Valsts policiju pārbaudīja, vai automašīnu riepām ir pieļaujamais riepu protektora dziļums. No autovadītājiem, kuri Liepājā tika aizturēti par šāda veida pārkāpumu, trīs pie stūres bija sēdušies bez vadītāja apliecības, tostarp vienam tā iepriekš atņemta par citu pārkāpumu. 

Riepu protektora kontrole šoziem ir samērā bieža parādība, taču daļai autovadītāju atbildības līmenis par savu un apkārtējo drošību joprojām ir zems, ko pierāda arī fakts, ka šonedēļ Kurzemē notikušo riepu protektora reidu laikā pārkāpumi konstatēti turpat katrai sestajai jeb 17% automašīnu.

CSDD Liepājas Klientu apkalpošanas centra priekšnieka vietnieks Arnis Jekste sacīja: "Patiesībā pārsteidz, ka cilvēki joprojām brauc ar riepām, kas neatbilst ceļa un laika apstākļiem. Un viņas ir gan nodilušas, gan tik spēcīgi nodilušas, ka pilnībā nefunkcionē."

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Resursu un krīzes vadības nodaļas priekšnieks Sandis Kočetkovs piebilda: "Tā saķere uz ceļa ir būtiska, jo pa dienu mums var līt lietus un vakarā, pa nakti viņš piesalst, un braukšana kļūst apgrūtināta."

No Saldū un Liepājā pārbaudītajām 350 automašīnām nepietiekams vai tikpat kā nepietiekams riepu protektora dziļums konstatēts 59 spēkratiem. Sods par šādu pārkāpumu ir no 75 līdz 275 eiro. 

Reidos ir sastopami arī apzinīgi autovadītāji. Uzrunātie sacīja:

"Es sekoju tam līdzi. Pirmām kārtām, man ir jābrauc daudz ārpus pilsētas, un ir bijušas reizes, kad viņas tik tiešām ir paglābušas, man nav saprotami tie brīnumdari, kas brauc ar plikām riepām un uz kaut ko cer."

"Precīzi nemācēšu teikt, bet kādi seši milimetri vajadzētu būt. Ar izpūtēju viss ir kārtībā!"

Reidā arī konstatēts, ka kāda "Audi" markas braucamā priekšējām riepām protektora dziļums minimāli pieļaujamo četru milimetru vietā pat nesasniedza divus, kā arī tam bija pārāk augsts izpūtēja radītais trokšņa līmenis. Turklāt izrādījās, ka šī auto vadītājam iepriekš ar tiesas lēmumu par citu pārkāpumu jau atņemtas šofera tiesības.

CSDD pārstāvis atzīmēja: "Tas parāda to attieksmes jautājumu, ka tu ne tikai nerūpējies par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, bet arī pārkāp citas prasības, ka tu nedrīksti nemaz vadīt automašīnu."

Par izvairīšanos no šāda tiesas nolēmuma paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana, sabiedriskais darbs vai arī naudas sods. 

Bez tiesībām pie stūres bija sēdušies vēl divi Liepājā aizturētie autovadītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti