Dienas ziņas

Jauna sankciju kārta pret Krieviju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavmalā demontē margas ar sirpjiem un āmuriem

Vēsturisks brīdis: Daugavmalā Rīgā demontē sirpjus un āmurus

Rīgā sākta Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūve, un viens no pirmajiem veicamajiem darbiem ir esošo margu ar padomju simboliku demontāža. Tās nogādās būvnieka novietnē simbolikas noņemšanai, savukārt to margu daļu, ko plānots saglabāt, atjaunos un jau ar citu rotājumu novietos atpakaļ.

Daugavas krastmalu Mūkusalas ielā norobežo aptuveni 60 gadus vecas margas ar elementiem, kuros attēloti padomju laika simboli. Krastmalas stiprinājumi izbūvēti 1961. gadā un, veicot ekspertīzi, secināts, ka tie ir sliktā un pat kritiskā stāvoklī, kas tuvāko gadu laikā var izraisīt bīstamus krastmalas bojājumus un iegruvumus.

Posmā no Dzelzceļa tilta līdz AB dambim sirpis un āmurs attēlots 46 elementos, un šonedēļ sākta to demontāža.

Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionālā apvienība) norādīja, ka simboli tiks aizstāti ar saulīti:

"Vecās margas tiks izmantotas vēlreiz un aizstātas ar saulīti, tiks apstrādās ar pretkorozijas materiāliem un novietotas atpakaļ."

Šomēnes tiks sākts nozīmīgākais un tehniski sarežģītākais projekta posms – krastmalas nostiprināšana, jo būvdarbi jāveic gan uz sauszemes, gan ūdens daļā. Savukārt daļa no demontētajiem simboliem nonāks Latvijas Okupācijas muzeja krājumos, apstiprināja Latvijas Okupācijas muzeja galvenā krājumu glabātāja Taiga Koknēviča: "Elementus, kurus mēs izmantosim krājumos – tikai tos aplīšus ar sirpi un āmuru –, muzeja krājumos iekļausim pavisam drīz."

Mūkusalas promenādes pārbūve ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi. Būvdarbu laikā paredzēts nostiprināt Daugavas krastmalu, izbūvēt drošu gājēju un veloinfrastruktūru, tajā skaitā gājēju pārejas tiltu zem Akmens tilta.

Promenādes pārbūvi plānots pabeigt līdz 2025. gada novembra beigām. Bet līdz tam būvdarbu vietā piekļuve Daugavai ir norobežota un nerada draudus apkārtējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti