Dienas ziņas

Daugavmalā demontē margas ar sirpjiem un āmuriem

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Palielinās ziemas traumu skaits

Rīgas 2. slimnīcā pacientu ar ziemas traumām par 30% vairāk nekā pērn

Sniegotā un slidenā laika dēļ ir pieaudzis traumu skaits slimnīcās. Gan Rīgas 2. slimnīcā, gan Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) katru dienu nonāk vidēji papildu 25 pacienti, kas guvuši traumas ziemas apstākļu dēļ. Biežākās traumas – lūzumi un izmežģījumi. Lai gan TOS otrdien, 12. decembrī, izplatīja paziņojumu, ka gaidīšanas laiks traumpunktā var sasniegt pat 10 stundas, īpašs traumu skaita pieaugums, salīdzinot ar citām sniegotām dienām, neesot novērots.

TOS katrs ceturtais pacients guvis traumu paslīdot. Tikmēr Rīgas 2. slimnīcā pauda, ka šogad ziemas traumu ir par 30% vairāk nekā pērn un, pienākot ziemai, ir dubultojies stacionējamo pacientu skaits.

SIA "Rīgas 2. slimnīca" valdes priekšsēdis, traumatologs otropēds Sandris Petronis atklāja, ka ārsti jau strādā "pāri savam gultu skaitam": "Mums nākas likt pacientus tā blīvāk, lai visiem būtu vieta slimnīcā, un slimnīcā [pacientu skaits] ir pāri savam normālajam noslogojumam."

Visbiežāk traumpunktos nonāk cilvēki, kas dodas ikdienas gaitās, nevis, piemēram, slēpotāji vai citi ziemas sportisti.

Rīga 2. slimnīcā uzsvēra, ka visvairāk traumēto ir vecuma grupā no 30 līdz 50 gadiem.

Lai izvairītos no paslīdēšanas, traumatologs iesaka slidenās vietās pārvietoties maziem soļiem, neturēt rokas kabatās un iespēju robežās apaviem uzvilkt radzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti