Panorāma

PSKUS nepaspēs apgūt ES naudu

Panorāma

Panorāma

Bočarovs vairs nevadīs LU CFI zinātnisko padomi

Pēc pārmetumiem par seksuālu uzmākšanos Bočarovs vairs nevadīs LU institūta Zinātnisko padomi

Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (FMOF) pasniedzējs Dmitrijs Bočarovs no šodienas iesniedzis atlūgumu LU Cietvielu fizikas institūta Zinātniskajai padomei, kuru viņš līdz šim vadījis. Latvijas Radio un "Delfi" pētījumā "Līdera apskāviens" atklājies, ka Bočarovs, iespējams, seksuāli uzmācies vairākām jaunām sievietēm nometnē, ko pats vadījis. Darba vietās gan sūdzības par viņu nav saņemtas.

Pētījums atklāja jaunu sieviešu seksuālās izmantošanas gadījumus jauniešu organizācijā "K.I.D.". Nometnes, kuras organizācija veidojusi, vadījis Bočarovs. Viņš pirms 10 gadiem, iespējams, seksuāli uzmācies nometnes dalībniecēm.

Bočarovs ir arī darba attiecībās ar LU Cietvielu fizikas institūtu un līdz šodienai vadījis institūta Zinātnisko padomi. Šodien viņš padomei iesniedzis atlūgumu.

To apstiprināja LU Cietvielu fizikas institūta vadošā pētniece Jeļena Butikova:

"Viņš atstāj savu amatu, jo tas kaut kādā veidā var ietekmēt Cietvielu fizikas institūta tēlu, reputāciju un mūsu darbību. Mūsu darbs ir ne tikai zinātniski pētniecisks, bet arī daļēji pedagoģisks."

Par pārmetumiem padome uzzinājusi vien pēc pētījuma publicēšanas, un par Bočarovu sūdzības nav saņemtas. Viņš paliks amatā kā vadošais pētnieks.

"No LU Cietvielu fizikas institūta darbiniekiem nav bijušas nekādas pretenzijas, un mēs domājam, ka šobrīd viņš var palikt savā amatā, jo šeit viņš nepasniedz. Viņš strādā starp pieaugušiem cilvēkiem," norādīja Butikovs.

Pēc padomes sēdes ar Bočarovu Latvijas Televīzijai (LTV) sastapties neizdevās. Arī sazvanot komentāru gandrīz nekādu.

LTV: "Kāpēc iesniedzāt atlūgumu Cietvielu fizikas institūtā?"
Bočarovs: "Lai ne... Nu... Bez komentāriem... Lai neriskētu ar reputāciju."
LTV: "Kāda reputācija varētu būt?"
Bočarovs: "Vairāk nav komentāru. Paldies."
LTV: "Vai jūs savu vainu atzīstat?"

Bočarovs uz pēdējo jautājumu neatbildēja.

Bočarovs strādājis arī Transporta un sakaru institūtā. Tur jau divus gadus viņš par mācībspēku nestrādā. Arī tur sūdzības nav saņemtas.

Transporta un sakaru institūta rektors Juris Kanels atklāja, ka Bočarovs pirms Latvijas Radio un "Delfu" publikācijas par to pastāstījis vadībai: "Viņš pats pirmais mums pastāstīja. Atnāca un godīgi izstāstīja, pirms parādījās šīs publikācijas un šī žurnālistu pētījuma rezultāti. Bet šeit, iekšienē, nav nekad bijušas nekādas sūdzības."

Abu institūtu pārstāvji Boračovu sauc par labu savas nozares speciālistu, bet stingri nostājas pret jebkādu neētisku rīcību.

Tikmēr LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte vienojusies, ka Bočarovs šobrīd studentiem vairs nepasniegs, kā arī neorganizēs fizikas olimpiādes, teikts LU mājaslapā. Taču LU paziņojumā nekonkretizē, vai ar Bočarovu nolemts pārtraukt darba attiecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti