Dienas ziņas

Palielinās ziemas traumu skaits

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Jaunpilī sākta pils atjaunošana pēc vētras postījumiem

Jaunpilī sākta pils atjaunošana pēc vētras postījumiem

Pēc augusta vētras radītajiem postījumiem Jaunpils pilī sākti jumta, logu un pils apdares atjaunošanas darbi. Kopējās remonta izmaksas – jumta nomaiņai un bojāto logu, kā arī fasādes atjaunošanai – ir 905 tūkstoši eiro. Pusi no šīs summas segs apdrošinātājs, un atlikušo naudu deva pašvaldība un valsts, kā arī ziedotāji.

Vispamatīgāk Jaunpils pilī cieta jumts, logi un arī fasāde. Četru mēnešu laikā kopš postījumiem iziets birokrātijas riņķa dancis un iepirkumā izraudzīts būvnieks SIA "Pretpils".

"Būs jauni dakstiņi, un apakšā zem dakstiņiem tiek likta arī membrāna, līdz ar to nav šī saistviela, kā bija pirms 100 gadiem. Šobrīd būs šī membrāna un dakstiņi.  Līdz ar to pils jumts būs arī drošāks un mitruma izturīgāks un, manuprāt, šie materiāli būs paši par sevi izturīgāki," stāstīja Jaunpils pils vadītāja Kristīne Liepiņa.

Kopējās remonta izmaksas ir gandrīz miljons eiro. No turiem 450 tūkstošus eiro sedz apdrošinātājs. Līdz tam vairākus mēnešus pašvaldība strīdējās ar apdrošinātāju, pieprasot no tā segt visus zaudējumus, tomēr tagad panākts kompromiss.

"Jaunpils pils lietā esam vienojušies ar objekta īpašnieku un esam parakstījuši līgumu par būvdarbu uzsākšanu," teica "Gjensidige Latvija" pārstāvji.

"Tik senu kultūras pieminekli nav iespējams segt 100%. Esam apmierināti ar divu mēnešu garo un komplicēto sarunu rezultātu ar apdrošinātājiem. Pašvaldības vadība un speciālisti divus mēnešus strādāja pie sarunām ar apdrošināšanas  kompāniju, lai rastu labāko risinājumu," skaidroja Jaunpils pagasta pārvaldniece Baiba Rasa.

Bojātā jumta radīto iekštelpu remonta galīgās izmaksas vēl tiek kalkulētas, jo tās tiks aprēķinātas pēc tam, kad tiks novērsti jumta bojājumi.

Pils atjaunošanai rīkoja arī labdarības koncertu, kurā iegūti 25 tūkstoši eiro. Piecus tūkstošus  no tiem  izmantoja  Jaunpils baznīcai.   

Šobrīd pils darbojas, piedāvājot visus pakalpojumus, kā arī ievērojot drošības noteikumus. Tomēr pilī visi ir priecīgi – Ziemassvētki tuvojas ar jauniem darbiem, un nākamgad pils atgūs savu iepriekšējo izskatu vai kļūs pat vēl iespaidīgāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti