Dienas ziņas

Tramvaju infrastruktūras attīstībai vajag lielus līdzekļus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

PVD ierosina lietu par novārdzināto zirgu

Dzīvnieku labturības uzraugi sāk lietu par novārgušu zirgu jātnieku klubā

Pārtikas un veterinārais dienests ierosinājis administratīvo lietu par novārdzināto zirgu, kam plašāku uzmanību sociālajos tīklos pievērsa kāda sieviete, ziņojot par nepietiekamu aprūpi un neatbilstīgiem apstākļiem. Jātnieku sporta kluba un zirgu staļļa īpašniece dzīvnieka badināšanu noliedza, uzsverot, ka dzīvnieku aprūpējusi tiktāl, cik sniegušās viņas tiesības to darīt.

ĪSUMĀ:

  • Sporta klubā turētā zirga Ivana saimnieces draudzene soctīklos ziņoja – dzīvnieks novārdzināts.
  • Saimniece uzskata: Dzīvnieks badināts; pašlaik zirgs ēdot normāli un atgūstas.
  • Novietnes īpašniece: Zirgs svarā sācis kristies vasarā, devuši vitamīnus un parasto barību.
  • Novietnes īpašniece: Speciālo barību saimniece nenodrošināja.  
  • Novietnes īpašniece: Man nav tiesību ārstēt svešu zirgu bez saimnieka atļaujas.
  • Situāciju izmeklē PVD, iesniegums saņemts arī policijā.  

Sūdzību par jātnieku sporta klubu "Temps" tīklā "Facebook" ievietojusi Dārta Putniņa. Foto un video materiālos redzami staļļi un melnais zirgs Ivans, kuram manāmi izspiežas ribas, ir nobrāzumi un blaugznas. Putniņa rakstīja, ka zirgs esot bezspēkā nogāzies. Pēc tam dzīvnieks iekārts siksnās, un izsaukts veterinārārsts, kas ieteicis zirgu barot ar speciālu barību.

"Pirms tam es biju redzējusi fotogrāfijas, kas man tika pārsūtītas, bet es nebiju gaidījusi, ka stāvoklis būs tik traks.

Teikšu godīgi, es nekad nebiju redzējusi tik tievu zirgu. Ieraugot arī vispārējos apstākļus – tas bija diezgan šokējoši," stāstīja Putniņa.

Viņa kopā ar Ivana īpašnieci aicinājušas veterinārārstu novērtēt zirga veselības stāvokli. Viņas uzskata, ka dzīvnieks esot badināts. Par to spriež pēc tā, cik kāri zirgs ēd un atgūstas.

"Zirga organisms šobrīd funkcionē normāli. Viņš ēd. Viņam ir normāla vēdera izeja. Arī urīna izvade. Viņš izskatās jau pietiekoši dzīvelīgs," pastāstīja Putniņa.

Sava versija par notikušo ir novietnes īpašniecei, kura stāsta – Ivans pie viņas dzīvojis trīs gadus. Svarā esot sācis kristies vasarā. Nokrities šomēnes, saukuši veterinārārstu, devuši vitamīnus, speciālā barība neesot nodrošināta.

"Tā saimniece nenogādāja man to barību. Viņa teica, ka viņa pārsūtīja naudu, ka viņa [barību] pasūtīja, ka atvedīs uz manu adresi to barību," stāstīja jātnieku sporta kluba "Temps" īpašniece Jūlija Troksne.

 "Nu izskatās, ka nekādu naudu viņa nepārskaitīja tai firmai. Un viņi man zvana, un saka, ka nevar man atvest [barību], tāpēc, ka nav apmaksāts rēķins," skaidroja Troksne.

Ivanam esot dots tāds pats ēdiens kā citiem zirgiem. Tā kā labāk nav palicis, novietnes saimniece rakstījusi zirga īpašniecei ieteikumu paņemt zirgam asins analīzes.

"Viņa nemeklē vainu, kas ar to zirgu notiek. Man nav tiesību. Tāpēc, ka tas ir privātīpašums. Tas ir privātais zirgs. Neviens vetārsts nepiekrīt ārstēt svešu zirgu bez saimnieka atļaujas. Es tai saimniecei piedāvāju paņemt asinsanalīzes. Ļoti dārgas," stastīja Troksne.

To apstiprināja arī īpašnieces paziņa Dārta Putniņa, bet, tā kā esot pieņemts lēmums zirgu pārvietot citviet, no analīzēm esot atteikušās.

Tā kā saņemtā informācija bija īpaši satraucoša, Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori apsekojuši konkrēto teritoriju nekavējoties – jau svētdiena, 12. novembrī.

Arī Valsts policija apstiprināja, ka tā ir saņēmusi iesniegumu par notikušo un atbilstoši kompetencei to izvērtēs.

"Administratīvais process ir ierosināts par faktu, ka ir bijis novārdzināts zirgs. Mēs noskaidrosim visus apstākļus – gan kurā brīdī viņš saslima, gan kuri veterinārārsti bija iesaistīti, kādas diagnozes ir uzstādītas. Un tad mēs varēsim pieņemt gala lēmumu. Viena no versijām ir tāda, ka dzīvnieks ir bijis slims. Attiecīgi šī versija mums ir jāpārbauda. Tikai tad mēs varēsim virzīties uz priekšu," norādīja PVD Ziemeļpierīgas pārvaldes vadītājs Mareks Samohvalovs.

Citus zirgus, kas būtu novārdzināti, šajā novietnē PVD pārstāvji nav redzējuši, informēja Samohvalovs.

Saimniecei gan ticis aizrādīts, ka dzīvnieku turēšanas apstākļi varētu būt labāki, un doti termiņi, lai trūkumus novērstu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti