4. studija

Kā cilvēki Gulbenes novadā cīnās ar postošo augusta vētru sekām?

4. studija

Sēnes - ne vien vēderam, bet arī acu priekam

Vai aizdomām par vardarbību sociālās aprūpes centrā "Jugla" ir pamats?

Tuviniekiem aizdomas par vardarbību aprūpes centrā Rīgā; vadība norāda – seniore kritusi

Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāle "Jugla" ir viena no retajām, kur savas dienas vada cilvēki ar redzes problēmām. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija" saņēma informāciju, ka šajā aprūpes iestādē ir cietusi 95 gadus veca kundze. Darbinieki nav informējuši tuviniekus, ka ar seniori notikusi nelaime, tāpēc radiniekiem ir aizdomas ka, iespējams, viņa ir fiziski ietekmēta.

"Mums pansionātā dzīvo mamma, un viņai bija 95 gadu jubileja, mēs vienkārši gājām viņu apsveikt," stāstīja seniores tuviniece. "Aizejot uz pansionātu, mums pavērās baiss skats: mamma bija visa zila, zili dzeltena, izskrāpētām acīm, var teikt. Skats bija vienkārši briesmīgs."

Tuvinieki "4. studijai" uzticēja fotogrāfijas, kurās redzama cietusī seniore. Skats tik tiešām ir baiss. Nepārprotami, ka cilvēks cienījamos gados, ar ļoti sliktu redzi un dzirdi, ir piedzīvojis ko šausmīgu.

"Mēs gan nedomājām sūdzēties par pašu iestādi, bet domāju, ka tā problēma ir jārisina, lai cilvēki ir informēti par to, kas notiek, kā ir. Mēs uzskatām, ka nevar tādu lietu noklusēt, kur cilvēku gandrīz vai nosit," piebilda tuviniece.

Sirmgalve apgalvojusi – viņa piekauta

Aprūpes centrā esot skaidrots, ka kundze ir kritusi, bet radiniekiem šķiet, ka zilumi uz sejas radušies no sitieniem.  

Sirmgalves teikto par notiekošo aiz valsts sociālās aprūpes centra sienām tuvinieki fiksējuši audio ierakstos gan dzimšanas dienas svinību laikā, gan citās viesošanās reizēs. Māmuļa atkārtojusi vienu un to pašu – ka viņu piekāvuši sociālie darbinieki.

"Mums vadība teica, ka varētu būt, ka vienkārši vecs cilvēks alkst pēc mājām un tagad stāsta, cik viss ir slikti,

lai gan mamma nekad nav teikusi nevienu sliktu vārdu. Viņa vienmēr tieši to labo, ka viņa ir aprūpēta un viņai viss tā kā ir," pauda noraizējusies tuviniece.

Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" vadītājs Juris Saratovs pēc "4. studijas" intereses par cietušo seniori pats personīgi izpētījis visus kundzes medicīnas dokumentus un ar pārliecību apgalvoja, ka noticis nelaimes gadījums.

Vadītājs: Kundze krītot pārsitusi degunu

"Kundzīte knapi pārvietojas un pārvietojas tikai ar staigulīšiem. Ir notikusi nelaime, ir aizķērusies kāja, un kundzīte ir kritusi,"  skaidroja Saratovs.

"Kundzīte ir kritusi uz saviem staigulīšiem un pārsitusi degunu, kā rezultātā zem acīm radās šie izplūdumi."

Saratovs apgalvoja, ka centra darbinieki momentā reaģējuši un brūces apstrādātas. Pēc nelielas apspriedes pieņemts lēmums cietušo seniori stacionēt, tāpēc izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība.

"Izdarīja visas procedūras, kas bija nepieciešamas, un vakarā kundzīte jau bija atpakaļ," norādīja Saratovs.

Pēc negadījuma darbinieki pārbīdījuši seniores gultu tuvāk labierīcībām, lai "staigulis" vairs neķertos aiz tualetes krēsla, kas novietots pie istabiņas biedrenes gultas. Tas arī esot bijis iemesls, kāpēc kundze kritusi.

Bet – vai tik sāpīga trauma tiešām nav iemesls, lai par notikušo paziņotu tuviniekiem?

Tuviniekiem ziņo ārkārtas gadījumos

"Mums ir zināma kārtība. Par ārkārtas gadījumiem tiek ziņots uzreiz. Šis tika traktēts kā nelaimes gadījums, un tie zilumi, kas parādījās, tas bija neveiksmīga kritiena rezultātā," skaidroja Saratovs. "Tā kā dzīvībai absolūti nekādu briesmu nebija, tika pieņemts lēmums arī neziņot. Kundzītei izrakstīti medikamenti, kā rezultātā kundzīte diezgan ātri arī atlaba."

Seniores tuviniece uzsvēra, ka vērsusies "4. studijā", lai pievērstu cilvēku uzmanību iespējamām situācijām aprūpes iestādēs, kā arī rosinātu aprūpes centra vadību rūpīgi izvērtēt darbiniekus. Tāpat viņa apstiprināja, ka aprūpes centra "Jugla" direktors bijis ļoti saprotošs.

"Lai gan, kad es izteicu to versiju, ka vardarbība varētu būt, viņš palika tāds domīgs," atklāja tuviniece.  

"4. studija" saņēma solījumu no sociālās aprūpes centra, ka tiks izrunāts jautājums, cik svarīgi līdzīgās situācijās ir nekavējoties informēt radiniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti