Dienas ziņas

Cik ilgu mūžu jaunajai valdībai prognozē sociālie partneri?

Dienas ziņas

Polija un Ukraina nespēj atrisināt domstarpības par graudiem

Ministrija pārsteigta par izmeklēšanu Valmieras domē

Ministrija pārsteigta par KNAB izmeklēšanu Valmieras novada domē

Diennakti pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) viesošanās Valmieras novada domē un arī citos objektos domes priekšsēdētājs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei") joprojām nav sazvanāms. Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas uzrauga projektu, kura ietvaros, iespējams, prettiesiski iegūts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums, par notikušo pauda pārsteigumu.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas Baiks otrdien aizturēts, bet kopumā tiesības uz aizstāvību šobrīd ir sešām kriminālprocesā iesaistītajām personām. KNAB Latvijas Radio trešdien neapstiprināja un arī nenoliedza, ka viens no aizturētajiem ir Baiks.

KNAB izmeklē noziedzīgus nodarījumus, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā un 318. panta trešajā daļā – par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Iespējams, projekts, par kuru interesējas KNAB un Eiropas prokuratūra, ir Rūpniecības un eksporta parks. Tā izmaksas ir gandrīz 7 miljoni eiro, no kuriem 4,2 miljoni ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda nauda. Vēl nesen dome paziņoja par jaunas ražošanas ēkas izbūvi, ziņoja LTV.

Valmieras Rūpniecības un eksporta parkā projekta un konkrētas vienas ēkas finanšu plūsmas uzraugošā iestāde ir Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA).

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzrauga projektu. Ministrijai otrdienas paziņojums bijis pārsteigums.

To Latvijas Televīzijai atklāja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts"): "VARAM bija pilnīgi pārsteigs par šādu informāciju. Šis projekts industriālo zonu attīstībai, lai piesaistītu jaunus uzņēmējus, tiek ieviests ļoti daudzās Latvijas pašvaldībās. Uzraugošā iestāde CFLA redz visus apstākļus vai izmaiņas saistībā ar būvniecības procesiem vai iepirkumiem, vai kādas specifiskas pielāgošanas vajadzības. Šos skaņojumus veic Finanšu ministrijas aģentūra CFLA." 

Sprindžuks norādīja, ka VARAM nav zināmi apstākļi, kas bijuši pamatā KNAB sāktajai izmeklēšanai. 

Tikmēr Valmieras pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļa Kristīne Melece Latvijas Radio sacīja, ka

Baiks ir atvaļinājumā līdz 23. septembrim.

Valmieras novada Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle Latvijas Radio norādīja, ka viņai nav informācijas, par kuru objektu KNAB izrādījis interesi, savukārt Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums atzina, ka ar parakstu apliecinājis, ka nekādu informāciju izpaust nedrīkst.

Tā kā Baiks ir arī "Jaunās Vienotības" valdes loceklis, partiju apvienība šo situāciju plāno izvērtēt nākamajā valdes sēdē, LTV raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja "Jaunās Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics.

Topošās jaunās valdības partneri – Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie" – vēlas sagaidīt tiesībsargājošo dienestu detalizētāku informāciju.

"Mums jārespektē Satversmē minētā nevainīguma prezumpcija. Mēs redzam procesu, dienesti strādā. Ļausim viņiem darīt savu darbu un vērtēsim, kad būs kaut kāds rezultāts," sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Tikmēr bažas par izskanējušo informāciju pauda "Progresīvo" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens, norādot, ka gaida secinājumus no tiesībsargājošām iestādēm.

Kriminālprocesu 9. jūnijā sāka Eiropas prokuratūra, tālāk to nododot KNAB. Latvijas Radio aptaujātie juristi norādījuši, ka tieši šis fakts liecina par to, ka izmeklēšana nebūs viegla un ātra, bet gan ilgstošs process.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti