Rinkēvičs prasa skaidrojumu par Kremļa propagandistam Kasemam piemēroto 15 500 eiro sodu

Ar salīdzinoši vieglu sodu ticis cauri Latvijas pilsonis, kurš atzīts par vainīgu nelikumīga intelektuāla un fiziska atbalsta sniegšanā Krievijai. Viņam piemērots 15 500 eiro naudassods. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficālas informācijas apsūdzētais ir prokremliskais aktīvists, Krievijas medija "Sputnik Lietuva" redaktors Marats Kasems

Neizpratni par tik maigu sodu paudis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš lūdzis prokuratūrai informāciju un plāno pārrunāt šo gadījumu, tiekoties ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu. 

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Kasems no 2017. gada līdz 2022. gada novembrim personisku apsvērumu un mantkārīgu tieksmju nolūkā sniedza intelektuālu un fizisku atbalstu Krievijai.

Saskaņā ar Ģenerālprokuratūras priekšrakstu par sodu, viņš atzīts par vainīgu un sodīts par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Apsūdzētais savu vainu atzinis un nožēlojis.

Ņemot vērā minēto, kā arī viņa mantisko stāvokli un apstākli, ka apsūdzētais izmeklēšanas laikā gandrīz četrus mēnešus bija apcietinājumā, viņam piemērots 15 500 eiro sods.

KONTEKSTS:

Kasems tika aizturēts šī gada sākumā. Par viņa aizturēšanu toreiz sašutumu pauda dažādi prokremliskie aktīvisti un Krievijas ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti