«Re:Check»: Kāpēc «Saskaņas» Eiroparlamenta kandidāte Vladova raksta, ka Rīgas skolās ir bads

Kāpēc "Saskaņa" un tās Eiropas Parlamenta deputāta amata kandidāte Anna Vladova raksta, ka Rīgas skolās ir bads? To pētīja "Re:Baltica" faktu pārbaudes projektā "Re:Check".

"Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" jaunākais apskats
00:00 / 09:05

Skolās tā arī neatjaunoja bezmaksas ēdināšanu, – tā kādu partijas "Saskaņa" "TikTok" kontā publicētu videouzrunu sāka Rīgas domniece, 80. vidusskolas direktore un EP deputāta kandidāte Vladova. Uz video ir liels uzraksts krievu valodā: "Skolās pusdienu vietā bads!"

Vladova stāstīja, ka pašreizējai Rīgas domes koalīcijai esot citas prioritātes.

"Bet kolosālam bērnu skaitam ēdināšana skolās bija vienīgā siltā ēdienreize visas dienas laikā. Jā, mums ir ļoti daudz maznodrošinātu ģimeņu, pietiek arī nelabvēlīgu," viņa pauda.

Pašvaldība visiem skolēniem brīvpusdienas vairs nenodrošina, taču vai tiešām skolās ir bads? 

"Re:Check" Rīgas domē noskaidroja, ka valsts vai pašvaldības pilnībā apmaksātas pusdienas saņem mazliet vairāk nekā puse visu Rīgas skolēnu. Tās nodrošina visiem pirmo četru klašu bērniem, daudzbērnu ģimeņu atvasēm, kā arī bērniem no Vladovas pieminētajām maznodrošinātajām un trūcīgajām ģimenēm. 

Vladova video arī stāstīja, ka pretēji koalīcijā lemtajam vecāki nesteidzas piemaksāt par pusdienām:

"Kāds koalīcijā nolēma, ka vecāki skries piemaksāt par ēdināšanu, bet tā – paredzami – nenotika. Daudzi bērni vienkārši pārstāja ēst un sēž labākajā gadījumā uz sviestmaizēm."

Puse, kā jau minēts, ēd brīvpusdienas. Vēl ceturtdaļa ēd ar pašvaldības līdzfinansējumu – proti, vecāki piemaksā savu daļu. Tātad kopumā vismaz 75% skolēnu ir pieejamas pilnībā vai daļēji apmaksātas skolas pusdienas. Tās var pirkt uz vietas arī par pilnu maksu, taču dome neesot saskaitījusi, cik daudzi to dara.

"Re:Check" jautāja Vladovai, kāpēc viņa stāsta, ka skolās ir bads un piesauc pat maznodrošināto ģimeņu bērnus. Viņa lūdza jautājumus nosūtīt rakstiski, taču uz tiem neatbildēja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti