Par spīti tiesvedībai Rīgas dome dod iespēju «Ghetto Games» sākt pasākumu sezonu Grīziņkalnā

Par spīti tiesvedībai Rīgas domes Īpašuma departaments devis iespēju biedrībai "Streetbasket" organizēt ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" pasākumus Grīziņkalnā. Pēc apkaimes biedrības pārstāvju pieteikuma sākta administratīvā lietvedība saistībā ar trokšņu līmeni, kas traucē apkārtējo namu iedzīvotājiem. "Ghetto Games" rīkotājs ir pārliecināts, ka jauniešu sporta intereses uzvarēs. 

Grīziņkalna apkaimes biedrība iebildusi pret pārmērīgo troksni šo aktivitāšu laikā un Administratīvajā rajona tiesā apstrīdējusi Rīgas domes lēmumu par Grīziņkalna parka daļas nodošanu uz pieciem gadiem biedrībai "Streetbasket". Pēc apkaimes biedrības pārstāvju pieteikuma sākta administratīvā lietvedība saistībā ar trokšņu līmeni, kas traucē apkārtējo namu iedzīvotājiem. "Ghetto Games" rīkotājs ir pārliecināts, ka jauniešu sporta intereses uzvarēs. 

Kamēr norit tiesvedība, šis domes lēmums ir apturēts. Administratīvā rajona tiesas sēde jautājuma izskatīšanai sasaukta 16. maijā. 

Kamēr norit lietas izskatīšana tiesā, Grīziņkalna apkaimes biedrības valdes loceklis Andrejs Kalnačs no plašākiem komentāriem atturas: "Šobrīd, ņemot vērā, ka notiek tiesvedība, mēs neko vairāk nevaram komentēt. Mēs gaidīsim tiesas lēmumu. Pēc tiesas noteikti varēsim to komentēt, bet, jā, tas ir jauns pavērsiens šajā lietā, bet neko šobrīd nevaram komentēt."

Grīziņkalna apkaimes biedrības valdes loceklis Andrejs Kalnačs par tiesvedību
00:00 / 00:12
Lejuplādēt

Pašvaldības paredzētajā, bet pašlaik apturētajā līguma projektā "Ghetto Games" rīkotājiem uzdots nosacījums, ka Grīziņkalna daļā, kur plānoti sporta pasākumi, nakts stundās no pulksten 23.00 līdz 7.00 jāievēro klusums. Savukārt dienas laikā iespējamie skaņas avoti jānovieto tā, lai tie nebūtu vērsti pret dzīvojamām teritorijām, kā arī jānodrošina, lai skaņas jauda nepārsniegtu 80 decibelus, tādējādi mazinot trokšņa līmeni apkārtējo ēku iedzīvotājiem. 

Taču Rīgas domes Īpašuma departaments izmantojis iespēju atļaut sākt ieplānoto "Ghetto Games" sezonu, neskatoties uz šo tiesvedību, stāstīja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Dainis Locis no Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības frakcijas. Īpašuma departaments zemesgabalu Grīziņkalnā uz vienu mēnesi nodevis bezatlīdzības lietošanā biedrībai "Streetbasket".

Pilsētas īpašuma komitejas vadītājs Dainis Locis par "Ghetto Games" pasākumiem
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

"Tiesa to droši vien ņēma vērā, ierosināja lietu. Kolīdz tas noticis, domes lēmuma darbība tiek apturēta. Kamēr apturēts domes lēmums, nav arī līguma un darbība paliek neskaidra. Šādi gadījumi bijuši arī iepriekš, kad departamentam ir tiesības uz vienu mēnesi dot iespēju saskaņot un ļaut darboties. [Kas notiks pēc šī viena mēneša?] To neatbildēs neviens. Kā zināms, tiesā ir ierosināta lieta un šim procesam ir jānotiek. Domes lēmuma darbība ir apturēta, un notiks tiesas izvērtējums. Mēs saprotam, ka var būt dažādas darbības gan no vienas, gan no otras puses. Var tikt pārsūdzēts gaidāmais tiesas lēmums, un arī no otras puses var būt izvirzītas kādas prasības, ka nav spējīgi noslēgt līgumu, pamatojoties uz šo stāstu. Ir iespējams tikai šis periods, un tad tālāk skatīsimies," stāstīja Locis. 

"Ghetto Games" rīkotājs Raimonds Elbakjans sarunā ar Latvijas Radio apgalvoja, ka trokšņu līmeņa mazināšanai darīts pat vairāk, nekā prasa noteikumi, un viņš ir pārliecināts par pasākumam labvēlīgu tiesas nolēmumu.

"Ghetto Games" rīkotājs Raimonds Elbakjans par tiesvedību
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

"Es nešaubos, ka tiesas lēmums būs viennozīmīgs, uzvarēs veselais saprāts un jaunieši nepaliks bez "Ghetto Games" un bez sporta. Tas, ka pasākumu fonā var dzirdēt, – tas ir fakts. Cilvēki dzīvo pilsētā, un līdz pulksten 22.00 vakarā mēs to skaņu esam mazinājuši, kaut pēc noteikumiem tas jāizdara līdz 23.00. Mūsu organizācija ir nākusi pretī visos iespējamos veidos. Vai mums ir troksnis parkā? Viennozīmīgi. Vai pretī esošajā mājā tas varētu izraisīt emocijas? Viennozīmīgi. Vai mēs ievērojam likumu? Fakts. Ja atļautais līmenis ir 80 decibelu un mēs varētu sagriezt tā, lai pie māju logiem patstāvīgi ir 78, bet mēs taču tā nedarām. Nepārsniedzam 60, 65, 68 [decibelus]. Tāpēc tas, ko šobrīd dara apkaimes biedrība, ir vienkārši nekaunība un cūcība," sacīja Elbakjans.

Jāatzīmē, ka "Ghetto Games" Grīziņkalnā notiek jau kopš 2006. gada un tieši pirmdienas pēcpusdienā ar "Ghetto Basket" turnīru atklāta pasākuma 16. sezona. Šogad "Ghetto Games" plānojot organizēt turnīrus arī Rīgas apkaimēs, kas saistāms arī ar Grīziņkalna biedrības sūdzībām par trokšņošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti