Dienas ziņas

"Jaunā Vienotība" ārlietu ministra amatam virzīs diplomāti Braži

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Latvijas Zaļā partija pulcējas kongresā

Zaļā partija varētu piedāvāt Raimonda Bergmaņa kandidatūru ES aizsardzības komisāra amatam

Latvijas Zaļā partija (LZP) sestdien pulcējās uz ikgadējo kongresu. Partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars uzskata, ka sasniegts ir daudz, bet reitingu kritums "Apvienotajam sarakstam", kurā pārstāvēta arī LZP, skaidrojams ar vēlētāju vēlmi redzēt neiespējami ātras pārmaiņas. Kongresā neiztika arī bez diskusijām par "Apvienotā saraksta" mērķiem.

Kongresā tika runāts arī par Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Bijušais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tika minēts kā labs kandidāts Eiropas Savienības aizsardzības komisāra amatam.

Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis ("Apvienotais saraksts")
Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis ("Apvienotais saraksts")

Šis bija jau 34. ikgadējais kongress Latvijas Zaļajai partijai. Zālē gan bija arī citu partiju biedri. Zaļā partija ir viena no trijām, kas veido "Apvienoto sarakstu". Pēc uzrunām par sasniegumiem, mērķiem, vides aizsardzību, tautsaimniecības attīstību un Latvijas drošību – tieši par "Apvienoto sarakstu" ieminējās Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš.

"Tas tomēr būtu uzdevums "Apvienotajam sarakstam" tomēr pateikt beidzot publiski kāda ir politiskā ideoloģija, ko "Apvienotais saraksts" vispār piekopj," norādīja Lediņš.

Partijas prieksšēdētājs Edgars Tavars skaidro, ka "Apvienotā saraksta" mērķis esot sabalansēt.

"Mūsu kolēģis runā par kopīgiem mērķiem, tur es domāju, ka viss ir skaidrs. Ja kāds nav paņēmis partijas programmu un izlasījis, tā jau ir šī cilvēka atbildība un mana atbildība."

"Apvienotā saraksta" reitings bijis svārstīgs. Pēc LTV pasūtījuma veiktā SKDS aptauja martā rādīja, ka par "Apvienoto sarakstu" gatavi balsot 4,9% aptaujāto.

Reitinga samazināšanos Tavars skaidro ar vēlētāju svārstīgo dabu.

"Par mums balsoja cilvēki, kas gaidīja ātras un zibenīgas pārmaiņas. Jāsaprot, ka šīs ātrās pārmaiņas nevaram cilvēkiem vienā dienā nodrošināt. Tas ir garš, rutīnisks, sistemātisks darbs."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti