Panorāma

Latvijas uzņēmējam piederoša maiznīca Krievijā atbalsta armiju

Panorāma

Panorāma

Pārkāpumus jauniešu cīņu šovā vērtē Valsts policija

Policija vērtē pārkāpumus jauniešu cīņu šovā (precizēts)

Pārkāpums aiz pārkāpuma. Tā par nedēļas nogalē notikušo jauniešu cīņu sportu, kurā notika cīņa starp 18 gadus vecu jaunieti un 15 gadus vecu, tātad nepilngadīgu pusaudzi, saka nozares profesionāļi. Turklāt pasākumā nebija ievēroti dažādi drošības noteikumi, piemēram, par aizsargu lietošanu. Cīņu šova organizatori pārmetumus noraida.

Video fragmentā redzama cīņa starp kādu 18 gadus un 15 gadus vecu jaunieti. Cīņas laikā viens no dalībniekiem salauza kāju. Puisi slimnīcā nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Sašutumu par šo pasākumu publiski paudis bokseris un blogeris Kristaps Zutis: "Neparasti ir tas, ka viņi cīnījās piecpadsmitgadīgs pret astoņpadsmitgadīgu. Piecpadsmitgadīgiem puikām nevajadzētu ļaut 40 sekundes guļošu sist. Tur ir jāiesaistās tiesnesim. Jāaptur cīņa. Ja es kā vecāks redzētu tādas sacensības, kur piecpadsmitgadīgie šādi kaujas, es diez vai savu dēlu gribētu sūtīt sportā. Un tas ir kauna traips visam sportam, visām cīņām."

Vairākus pārkāpumus saskatīja arī Latvijas Jauktās cīņas mākslas (MMA) federācija. Tā izplatījusi vēstuli, ka nosoda šajā pasākumā notikušo un kategoriski iebilst pret šādu pasākumu rīkošanu.

"Līdz 18 gadiem bērni nedrīkst piedalīties bez aizsargiem. Mums ir statūti, kur teikts, ka līdz 18 gadiem bērni bez aizsargiem – bez galvas aizsarga, bez kāju aizsargiem, bez zobu aizsarga – nedrīkst piedalīties. Virs 100 cilvēkiem ir obligāti klāt jābūt medicīnas personālam ar ātro palīdzību. Nevis kaut kāda māsiņa, kas to [palīdzību] nemāk darīt. Mums tas ir vispār fascinējoši, ka vispār kaut kas tāds var notikt," pauda Latvijas MMA federācijas pārstāvis Kaspars Semjonovs.

Turklāt šajās cīņās tika liktas likmes uz nepilngadīgajiem sportistiem.

Precizējums

Precizēts, ka MMA federācija nav Latvijas Sporta federāciju padomes biedrs.

Pasākuma organizatori "Kings of Streets Professional Fighters League" uz aicinājumu sniegt interviju, LTV raidījumam "Panorāma" atsūtīja oficiālo paziņojumu savā "Facebook" lapā. Par gūto kājas lūzumu pasākuma laikā viņi pauda nožēlu. Visus nepilngadīgos sportistus pasākuma laikā uzraugot vecāki. Roberts Rāviņš atzina, ka pasākums nav ticis saskaņots, jo MMA federācija neesot Latvijas Sporta federāciju padomes biedrs.

Tikmēr, reaģējot uz ierakstu un diskusijām sociālajos tīklos, pēc savas iniciatīvas pārbaudi sāka Valsts policija.

"Veicot interneta monitoringu un reaģējot uz publiski pieejamo informāciju, Valsts policija ir uzsākusi resorisko pārbaudi. Tās laikā tiks vērtēts, vai ir ievēroti spēkā esošie normatīvie akti, proti, Sporta likums un Azartspēļu un izložu likums. Tāpat policija pieprasīs informāciju Latvijas Nacionālajai sporta padomei un organizatoriem," pastāstīja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Vairākus iesniegumus saņēmusi arī Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Līdz šim šādi gadījumi, kuros iesaistīti nepilngadīgie, nav nonākuši inspekcijas redzeslokā.

"Mēs nodalām divas lietas, ka nepilngadīgie paši [likmes] nevar likt. To likums aizliedz. Iespējams, šajā gadījumā mēs arī vērsīsimies Finanšu ministrijā ar iesniegumu, lai pilnveidotu Azartspēļu un izložu likumu, kur būtu noteikts, ka arī likt likmes uz sacensībām, kurās piedalās nepilngadīgie, ir aizliegts," sacīja inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Šādu cīņu šovu konkrētā organizācija rīkoja otro reizi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti