Būs jauns atbalsta pasākums cilvēkiem ar ļoti smagiem garīga rakstura un multipliem traucējumiem

Vismaz 54 cilvēkiem ar ļoti smagiem garīga rakstura un multipliem traucējumiem būs paplašinātas iespējas saņemt atbalsta pakalpojumus, kas veicina neatkarīgas dzīves iespējas, uzlabo dzīves kvalitāti un veicina iekļaušanos sabiedrībā, informēja Labklājības ministrijā (LM). 

Vienlaikus tiks uzlabota šīs mērķa grupas ģimenes locekļu un citu neformālo aprūpētāju situācija un sekmēts darba un ģimenes dzīves līdzsvars, mazinot viņu noslodzi aprūpes nodrošināšanā. To paredz Ministru kabineta noteikumi, kas otrdien, 13. februārī, pieņemti valdības sēdē. 

Projekta realizācija ir paredzēta trīs valstspilsētu pašvaldībās, kurās ir lielākais cilvēku ar ļoti smagiem garīga rakstura un multipliem traucējumiem skaits un lielākais iedzīvotāju skaits.

Projekta realizācijas laikā ir paredzēta infrastruktūras projektēšana, jaunu būvju būvniecība, esošu būvju un telpu pārbūve vai atjaunošana un teritorijas labiekārtošana, materiāli tehniskā nodrošinājuma iegāde, specializēto transportlīdzekļu iegāde mērķa grupas personu mobilitātes nodrošināšanai.

Pēc jaunās sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveides divu gadu laikā jaunajā infrastruktūrā ESF+ programmas ietvaros tiks finansēta šo pakalpojumu sniegšana projekta mērķa grupas personām. Tas ļaus atslogot pašvaldību budžetus pakalpojumu sniegšanas uzsākšanas posmā, norādīja LM.

Plānotais kopējais finansējums – 11,7 miljoni eiro, tai skaitā ERAF finansējums – 10 miljoni eiro un  pašvaldību budžeta finansējums – 1,7 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti