Ģertrūdes baznīcas svētlietu sabojātājs atzīts par nepieskaitāmu

Ekspertīzē par nepieskaitāmu atzīts vīrietis, kurš pērn vasarā ālējās Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā, sabojājot arī svētbildi.

Prokuratūra nosūtījusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai personai par huligānismu, kas saistīts ar baznīcas mantas bojāšanu un iznīcināšanu, kā arī pretošanos varas pārstāvjiem, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Prokuratūra vēsta, ka 2023. gada 23. jūlijā vīrietis iegāja baznīcā, un, ignorējot sabiedrībā vispārpieņemtās uzvedības normas, draudēja ēkas dežurantei pielietot pret viņu fizisku spēku.

Apsūdzētais no līdzi paņemtajām pudelēm pie kristāmtrauka tīši izlēja ūdeni un izkaisīja smiltis, kā arī tīši sasita draudzei piederošo svētbildi, māla vāzi un kolonnas apgaismojuma kupolu.

Pēc trīs dienām policija vīrieti pratināja. Būdams narkotisko vielu ietekmē, viņš sāka izturēties agresīvi. Saņemot no inspektoriem aizrādījumu un aicinājumu nomierināties, apsūdzētais turpinājis izturēties agresīvi un pielietojis pret viņiem fizisku spēku.

Ņemot vērā, ka pirmstiesas kriminālprocesa laikā tika noskaidrots, ka vīrietis noziedzīgos nodarījumus izdarījis, būdams nepieskaitāmības stāvoklī, prokurors krimināllietu nosūtījis tiesai medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa noteikšanai.

Krimināllikumā teikts, ka personām, kas izdarījušas noziegumus, bet sirgst ar psihiskiem traucējumiem un ir ekspertīzē atzītas par nepieskaitāmām, var noteikt medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus.

Tie paredz ārstēšanu medicīnas iestādē, ārstēšanu vispārēja tipa psihiatriskajā slimnīcā un ārstēšanu specializētā psihiatriskajā slimnīcā ar apsardzi. Tāpat šādos gadījumos var personu nodot tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Aizturētais ir dzimis 1992. gadā un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti