Dienas ziņas

Ziemas peldēšanas sezona rit pilnā sparā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cik tīras ir Rīgas ielas?

Cik tīras ir Rīgas ielas ziemā? Dome vērtē pozitīvi, bet iedzīvotāji gaida uzlabojumus

Vēl pirms gaidāmā atkušņa naktī pamatīgi sniga. Rīgā braucamo ceļu un ietvju tīrība ir dažāda. Galvaspilsētas iedzīvotāji stāsta, ka šāda problēma ir katru gadu un viņi vēl aizvien gaida, kad situācija uzlabosies, savukārt Rīgas domē ceļu tīrības kvalitāti kopumā vērtē pozitīvi.

Pēc pamatīgas snigšanas naktī Rīga otrdien modās ar apsnigušiem braucamajiem ceļiem un ietvēm. Kupenas arī vēl joprojām manāmas it visur galvaspilsētā. Mikrorajonu iedzīvotājiem domas par ceļu tīrību dalās.

"Nezinu, kā ir pilsētā, grūti pateikt, bet šeit... Nu ļoti.. Kā mazliet nost no lielās ielas, tā paiet nevar. Veci cilvēki krīt un slīd, un apakšā ledus," zināja teikt Ziepniekkalna iedzīvotājs Oskars.

"Man liekas, ka vairāk ir tas, ka ielas ir privātīpašumā, nevis uz valsts īpašuma. Cik es zinu, rajonos ļoti daudz ielas pieder nevis valstij, bet privāti. Ieejat pagalmā, apskatāties. Tur ne ieiet, ne iziet nevar.  Ja nebūtu šāds sniegs... Ar ratiem es iziet nevaru. Es eju ar ratiem, man kā treniņš pusotru stundu notiek," sacīja Ziepniekkalna iedzīvotājs Antons.

"Purvciems normāls rajons! Viss kārtībā! Vajag tik pa pareizajiem ceļiem iet. Var vienmēr iet ar līkumu. Tas ir ātrāk nekā pa taisno. Viss kārtībā. Purvciems labākais, Purvciems rullē!" sacīja iedzīvotājs Guntars.

Apbraukājot galvaspilsētas rajonus, redzam dažādas situācijas. Citur ietves tīras un viegli izejamas, citur jābūt uzmanīgam.

Purvciemā arī redzama peļķe, kas radusies izkusuša sniega dēļ. Cilvēkiem tā rada papildu sarežģījumus nokļūšanai galamērķī.

"Veci cilvēki paliks bez zābakiem. Nu, redzams! Nokritīs sniegā tur vai te…" norādīja Purvciema iedzīvotājs Visvaldis.

Šonakt pašvaldība ietves sākusi tīrīt vienos naktī. Atbildīgie nemitīgi sekojot līdzi laikapstākļiem un arī pētīta situācija. Līdzšinējā darbība tiek vērtēta kā pozitīva.

"Mēs cenšamies uzklausīt kritiku. Ir, kur ir pamatotas, kur arī ārpakalpojums brauc un pārtīra. Tāpēc ir monitorings no pašvaldības puses, kur mēs skatāmies, kādas ir kļūmes, kādēļ tās radušās, vai tiešām ir notīrīts," stāstīja Rīgas pašvaldības Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšnieks Viktors Admidiņš.

Līdz šim no galvaspilsētas izvesti vairāk nekā 40 tūkstoši kubikmetru sniega. Vēl nesen uzņēmumiem tika piemēroti līgumsodi par savlaicīgi neiztīrītām autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturām. Tagad situācija uzlabojas, vērtē domē.

"Mēs esam atrisinājuši arī kaut kādus jautājumus, kas iepriekš nebija atrisināti. No vienas puses, viņi netika galā, bet atceramies, ka mums viens no lielākajiem pilnsabiedrības biedriem šobrīd ir bankrota procedūrā. Ir piesaistīti apakšuzņēmēji. Viņi nebija uzdevumu augstumos, un ar katru dienu kvalitāte pieauga," sacīja RD Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Iespējams, nākamgad būtu jāveido lielāks iepirkums, lai gan sniega tīrīšana, gan tā izvešana būtu raitāka, atzīst domē.

Tikmēr Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca paziņoja, ka lielā cietušo skaita dēļ rindā var nākties gaidīt pat desmit stundu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti