Dienas ziņas

Liela interese par kampaņu "Lasi starp rindiņām"

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saldū akcijā "Dzīvo vesels!" palīdz nokļūt pie ārstiem

Akcijā «Dzīvo vesels!» Saldū ārsti bez maksas konsultē un arī operē iedzīvotājus

Sāpošas kājas, pleci, gūžas, mugura – tās ir galvenās sūdzības, ar kurām pacienti vērsās pie ārstiem, kas piedalījās ikgadējā akcijā "Dzīvo vesels!" Saldus medicīnas centrā. Tajā aicina piedalīties gados vecākus ļaudis vai cilvēkus ar invaliditāti, kuriem ikdienā grūtāk nokļūt pie dažādiem speciālistiem.

Šoreiz akcija noritēja vienu dienu, kuras laikā ārsti ne tikai konsultēja, bet iespēju robežās arī veica vienkāršākas operācijas.  

Ārstu labdarības akcija "Dzīvo vesels" Saldus medicīnas centrā notika jau septīto gadu. Idejas iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, kurš akciju rosināja, lai palīdzētu gados vecākiem cilvēkiem vai cilvēkiem ar invaliditāti tikt pie ārsta bez rindas un saņemt palīdzību bez maksas.

Uzrunātie pacienti priecājās, ka tikuši akcijā.

"Tas ir ideāli, šādas akcijas biežāk vajadzētu turpināt. Daudzi cilvēki ar sāpošām mugurām nevar 100 kilometrus, 200 kilometrus aizbraukt. Gan uz Liepāju, uz Rīgu man visu laiku jākursē. Man ir problemātiski," stāstīja Pampāļu pagasta iedzīvotājs Jurijs Einiks.

Zaņas pagasta iedzīvotājs Valdis Akmens arī pauda, ka "tikt pie daktera ir grūti, mēnešiem ilgi jāgaida, pusgadu jau gaidu un netieku klāt".

Ezeres pagasta iedzīvotāja Ilga Ratke savukārt stāstīja, ka bijusi "pie vairākiem dakteriem, jo nekādu rezultātu, sarežģīta, ļoti sarežģīta gūžas operācija. Un tad es uz to akcijas padomāju, nu varbūt, ja viņam ir tāda pieredze uz gūžas operācijām, pamēģināt, nu pēdējais piliens tas jau ir".

Šo gadu laikā akcija pierādījusi savu nepieciešamību, jo

cilvēku skaits, kurus iespējams pieņemt, - šai reizē tie bija vairāk nekā 60 - tika nokomplektēts aptuveni vienas stundas laikā.

Šoreiz akcijā Saldū iesaistījušies četri traumatologi ortopēdi, arī anesteziologs, ārsta palīgs un fizioterapeite, neiztika arī bez māsām un māsu palīgiem.  

"Praktiski tas darbs šodien ne ar ko neatšķiras no mūsu ikdienas darba. Tāpat nāk pacients, vai nu viņš nāk jau ar izmeklējumiem vai ar savām sūdzībām. Tad mēs viņus novirzām tālāk pie noteikta speciālista vai uz papildu izmeklējumiem. Tad mēs redzam, ka tā vaina ir ārstējama. Vienkārši tas var būt, ka šodien mēs nokonsultējam, un, ja visas analīzes, izmeklējumi ir, tad mēs arī piedāvājam izoperēt viņu, plānojam divas operācijas veikt," stāstīja Kaspars Ūdris.

Traumatologs ortopēds, "AIWA Clinic" Ortopēdijas centra vadītājs Visams Rafaels pastāstīja, ka viņu piedalīties akcijā uzaicināja kolēģi, "man ļoti iepatikās, ka tiešām tas ir ļoti labs veids, kā var palīdzēt pacientiem, kuri tiešām netiek vai tiek novēloti pie mums, kuriem jau ir tā problēma. Tā kā labāk diagnosticēt pašā sākuma, kur varam vismaz apturēt šo procesu un ārstēt tālāk".

Pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā "Dzīvo vesels!" kļuvusi par dubultu labdarību. Traumatologs ortopēds Ruslans Sergijenko no Ukrainas arī bijis akcijas dalībnieks un palīdzējis Sadus novada iedzīvotājiem.

SIA "Saldus medicīnas centrs" valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga atklāja, ka "šobrīd ļoti vajadzīga palīdzība tieši viņam un viņa pacientiem - frontē ievainotajiem karavīriem, un mēs šīs akcijas ietvaros arī vācam ziedojumus plecu implantu iegādei. Mēs aicinām caur mūsu Saldus medicīnas centra atbalsta fondu, joprojām uzrunājam mūsu Latvijas iedzīvotājus ziedot mūsu bijušajam kolēģim".

Akcijā "Dzīvo vesels!" medicīniskais personāls strādā bez atlīdzības, savukārt materiālos resursus finansē Saldus novada pašvaldība. Ik gadu šāda akcija notiek arī Jēkabpilī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti