Krustpunktā

Krustpunktā: Latvijā trūkst strādājošo, ko nozīmē darba tirgus atvēršana viesstrādniekiem

Krustpunktā

Krustpunktā: Latvijā draud spridzināt skolas, Somijas - Igaunijas gāzesvads saspridzināts

Krustpunktā izjautājam veselības ministru Hosamu Abu Meri

Ministrs: Visticamāk, daļu no ES naudas Stradiņa slimnīcas jaunajai ēkai zaudēsim

Visticamāk, daļa no 46 miljoniem eiro Eiropas Savienības (ES) fondu naudas, kas paredzēta Stradiņa slimnīcas A2 korpusa būvniecībai, tiks zaudēta. To intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība").

Ministrs sacīja, ka saskaņā ar ES finansējuma saņemšanas nosacījumiem A2 korpusa būvniecība ir jāpabeidz līdz šā gada beigām. Taču pagājušajā nedēļā vizītē slimnīcā redzētais liecina, ka projekts uz priekšu nevirzās un to līdz šā gada beigām nebūs iespējams pabeigt.

"Ja mēs runājam par risku, vai mēs zaudēsim daļu no šogad Stradiņa slimnīcai paredzētās ES naudas, – vienu daļu, visticamāk, ka jā. Diemžēl," atzina ministrs, vienlaikus norādot, ka tiek strādāts pie iespējas novirzīt šo ES finansējumu jomās, kur to būtu iespējams apgūt līdz šā gada beigām.   

"Jo nav iespējams 46 miljonus eiro izmantot divu mēnešu laikā, īpaši Latvijas apstākļos. Nav tāda būvniecības projekta, ko var īstenot tik ātri," klāstīja ministrs.

Abu Meri atzina, ka par problēmām ar šo projektu viņš informēts neilgi pēc stāšanās amatā, tāpēc arī devies vizītē uz slimnīcu. Tās laikā noskaidrots, ka Stradiņa slimnīcas A2 korpusa būvniecības projekts nevirzās uz priekšu ne no būvnieku, ne slimnīcas administrācijas puses. Tāpēc pieņemts lēmums mainīt Stradiņa slimnīcas padomi.

Veselības ministrs atzina, ka vēl iepriekšējās veselības ministres Līgas Meņģelsones darbības laikā bijuši mēģinājumi panākt projekta virzību. "Bija arī protesti no būvniekiem, ka ir inflācija, un tika piešķirta arī nauda, lai to kompensētu, bet nekas tik un tā neiet uz priekšu," sacīja Abu Meri.

Viņš piebilda, ka par šo projektu mēģināts runāt gan ar slimnīcas padomi, gan valdi, gan būvniekiem, bet "tur nav nekāda sakarīga dialoga, nekas neiet uz priekšu (..)."

KONTEKSTS:

Veselības ministrs pagājušās nedēļas sākumā pēc vizītes Stradiņa slimnīcā secināja, ka A korpusa otrās kārtas būvniecībā pēdējos mēnešus notikusi "mīņāšanās uz vietas". Ministrs pieprasīja līdz nedēļas beigām sniegt pilnvērtīgu informāciju par nozīmīgā projekta plānošanu.

Jau tās pašas nedēļas ceturtdienā saistībā ar risku zaudēt ES naudu no amatiem atsaukta slimnīcas padome un ievēlēta jauna pagaidu padome. Tās galvenie uzdevumi būs ārējais būvniecības audits un starpnieku piesaiste sadarbībai ar būvniecības uzņēmumu. Pagaidu padome atzinumus gaida novembra pirmajā nedēļā.

Jaunajā Stradiņa slimnīcas ēkas daļā paredzēts izvietot Neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas telpas, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profilus, neiroloģijas nodaļu un insulta vienību, sejas un žokļa ķirurģijas, intensīvās terapijas telpas, kā arī Sievietes un bērna klīniku kopā ar dzemdību bloku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti