Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Vai jaunās valdības apstiprināšana noritēs gludi?

Šodienas jautājums: Vai turpinās darbs pie nodokļu reformas?

Ministrs: Rēzeknes budžetā nav iekļautas algas gada pēdējam ceturksnim

Rēzeknes pilsētas šā gada budžets ir nekorekts, jo tajā nav iekļauts finansējums darba samaksai gada pēdējam ceturksnim, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pastāstīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").

Ministrs norādīja, ka finanšu grūtībās nonākusī Rēzeknes dome iesniegusi nekorektus datus Finanšu ministrijai. Turklāt dome esot piedāvājusi "saviem deputātiem balsot par nekorektu budžetu".

Pilsētas budžetā neesot iekļauta darba samaksa gada pēdējam ceturksnim, atklājuši Finanšu ministrijas eksperti.

Ieraugot šo ainu, ministrija lūgusi Valsts kontrolei pilnu revīziju pašvaldībā. Pēc tam varēs domāt par atbalstu Rēzeknei, norādīja Ašeradens.

"Līdz tam brīdim mēs nevaram gūt nekādu pārliecību par lietu patieso stāvokli," piebilda politiķis.

Septembrī arī Valsts kontroles vadītājs Rolands Irklis norādīja uz ziņām, ka Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības budžets nav labi saplānots un ir bijis nereālistisks. Ņemot vērā atklātos riskus, Valsts kontrole saimnieciskā gada pārskata  revīzijas apjomā ir iekļāvusi Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību.

KONTEKSTS:

Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir nonākusi smagā finansiālā situācijā – izdevumu segšanai šim gadam tai pietrūkst 3,9 miljonu eiro. Lai ietaupītu līdzekļus, pašvaldības vadības uzdevumā iestāžu un pārvalžu vadītāji ir sagatavojuši priekšlikumus darbinieku skaita samazināšanai. 

Rēzeknes pašvaldība sagatavoja rīcības plānu finansiālās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā, taču pēc tā izvērtēšanas Finanšu ministrija (FM) nav guvusi pārliecību, ka pašvaldība spēs pildīt savas saistības pret kreditoriem.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") aicināja VK izskatīt iespēju tuvākajā laikā veikt ārkārtas revīziju Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā. Tikmēr Rēzeknes pašvaldības domes sēdē piektdien, 1. septembrī, plānoja lemt par finanšu stabilizācijas procesa sākšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti