Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina savas piemājas pļavas padarīt daudzveidīgas

Nometnē "Sūpluok" iepazīst Latgales vērtības

Jaunieši no Anglijas un Vidzemes nometnē «Sūpluok» iepazīst Latgales vērtības

Jau ceturto gadu Rēzeknes novadā rīko latgalisko vērtību iepazīšanas un saglabāšanas nometni "Sūpluok". Šogad nometnē pulcējas pusaudži un jaunieši, dalībniekiem nedēļas laikā iepazīstot latgalisko kultūrā un īpašu uzmanību pievēršot savai saistībai ar Latgali. 

Pusaudžu nometne Rēzeknes novada Rogovkā pulcēja 31 dalībnieku vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Tās nosaukums – "Sūpluok" jeb būt blakus, būt tuvumā. Tradīcija rīkot nometni "Sūpluok" ilgst jau četrus gadus un, lai gan galvenokārt tajā piedalās pusaudži no Latgales, ir arī tādi, kas ceļu mērojuši pat no Anglijas, Rīgas un Limbažiem, bet viņu ģimenēs saknes meklējamas Latgalē.

"Mans tētis nāk no Latgales, un baba, jā," pastāstīja nometnes dalībniece no Limbažiem Marija. "Es neko no Latgales nezināju. Man šķiet, ka vienkārši gribējās atnākt un kaut ko iemācīties. Pie ugunskura mēs dziedājām visādas latgaliešu dziesmas, pie akordeona un ģitāras. Man šķiet, ka šī ir vislabākā nometne, kurā es esmu bijusi."

Nometnes "Sūpluok" galvenais mērķis ir caur dažādām izglītojošām, radošām un aktīvām nodarbībām saglabāt izpratni par latgaliešu valodu, kultūru un tradīcijām. Liela daļa pusaudžu tvert šo īsteni latgalisko sajūtu uz nometni dodas ne pirmo reizi.

Nometnes "Sūpluok" dalībnieki
Nometnes "Sūpluok" dalībnieki

Dalībnieku no Rēzeknes novada Emīlu dalībai nometnē pamudināja iespēja būt kopā ar draugiem un jautri pavadīt laiku. Emīls par svarīgu uzskata iespēju citiem nometnē iemācīties latgaliešu valodu. Par iespēju būt nometnē priecājas arī Danute, kura ieradusies no Kārsavas. 

"Patīkami te atrasties, uzzināt par savu dzimtu kaut ko jaunu, sportot," sacīja Danute. "Mums ir daudz arī sporta nodarbību, tad mēs dejojam, dziedam."

Garlaicībai nometnē vietas tiešām nav - organizatori ir parūpējušies, lai nedēļas garumā nodarbību grafiks ir piesātināts, katru dienu sākot astoņos no rīta un noslēdzot īsi pirms pusnakts.

Ik gadu nometni caurvij arī vadmotīvs, šajā reizē – dzimta.

"Mēs raugam skaidrot, kāpēc ir svarīgi, ka tu zini savas saknes, ka tu zini, no kādas dzimtas tu nāc, kas varbūt tavā dzimtā ir citādāks nekā citā dzimtā, kas ir kopīgs, kas ir tas amats, valoda, prasme, interese, ko tu varētu pārmantot vai jau esi pārmantojis," paskaidroja nometnes "Sūpluok" organizatore Ilga Šuplinska.

"Sūpluok" organizēšana šogad bija iespējama ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Nometnes darba grupa cer rast kādu līdzfinansējumu arī nākamgad, lai īpašā atmosfērā un kuplā pulkā atkal piedzīvotu latgaliskās vērtības, kā arī svinētu "Sūpluok" piecu gadu jubileju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti