Putnu gripa savvaļas putniem arī Cēsu novadā un Madonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Cēsu novada Veselavas pagastā un Madonā atrastiem mirušiem ķīriem konstatēta putnu gripa H5N1, informēja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Par Veselavas pagastā un Madonā mirušiem ķīriem dienestā bija saņemti iedzīvotāju ziņojumi.

Nu zinātniskā institūta "Bior" laboratorijas rezultāti apstiprina putnu gripu. Slimības patogenitāte jeb lipīgums laboratorijā vēl tiek noskaidrots un varētu būt zināms pirmdien, 15. maijā.

Par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši – ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz  PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju  67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

PVD aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

KONTEKSTS:

Maija sākumā PVD saņēma informāciju par lielo ķīru masveida nobeigšanos Daugavpilī, Esplanādes dīķī. Dienestam bija aizdomas, ka tas varētu būt saistīts ar augsti patogēnās putnu gripas uzliesmojumu savvaļas putniem, kas arī vēlāk apstiprinājās. 

Pēc dažām dienām ķīru masveida nobeigšanās konstatēta arī Krāslavā, un arī tur apstiprināta augsti patogēnā putnu gripa.

Lai gan cilvēki ar putnu gripu inficējas reti, tā ir bīstama arī cilvēkiem, uzsvēra speciālisti, aicinot neapmeklēt šīs slimības skartās teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti