Policijai uzdots īstenot «nulles toleranci» pret jebkādām kara vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Policijai, tai skaitā Speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm, un pirmais tests būs jau piektdien, kad jātiek galā ar aicinājumiem uz nesankcionētu pulcēšanos Rīgā, sociālajā tīklā "Twitter" ceturtdien norādījusi iekšlietu ministre Marija Golubeva ("Attīstībai/Par!"). To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" apliecināja arī Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks. 

Rīgas pašvaldībā aģentūrai LETA pauda, ka pasākums, kurā piedalīties aicina Latvijas Krievu savienība, netiks saskaņots. Pašlaik pašvaldība gatavo motivētu atteikumu, kurš organizatoriem tiks izsniegts šīs dienas laikā.

Iesniegumi par citām sapulcēm, gājieniem vai piketiem šajā dienā nav saņemti.

Ruks intervijā uzsvēra, ka policija īstenos nulles tolerances politiku pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. "Apsolu – cik vien policijai būs spēka to darīt, tas tiks darīts. Nulles tolerance (..) – karu slavinošie simboli, tātad arī manā uztverē, kas ir kaut kādas dziesmas un tamlīdzīgi, tiks fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, tiks veikta šo cilvēku aizturēšana attiecīgi, ja viņi momentāni nepārtrauks," atzīmēja Ruks. 

VP priekšnieks skaidroja, ka policijā notiek intensīva plānošana par likumsargu gatavību iespējamajiem notikumiem piektdien Rīgas centrā un situācijas attīstība tiekot uzraudzīta. Tāpat policija arī apzinājusi potenciālos riskus un aicina cilvēkus nepakļauties provokācijām.

"Ja būs tā nākšana un tā tālāk, tā aktivitāte ir ļoti liela, monitorējot, mēs redzam to. Tātad, es vēlreiz saku, visiem, kas ir izdomājuši šādā veidā izpausties, (..) te ir jārēķinās šiem organizatoriem, noteikti arī Valsts drošības dienestam šajā sakarībā būs kas sakāms. (..) Attiecīgi tolerance – nulle. Būs jāatbild," pauda Ruks. 

Vaicāts, vai policija ir gatava arī spēka pielietošanai, VP priekšnieks atbildēja: "Jā, protams. (..) Tāpēc es vēlreiz saku, tie, kas ir izdomājuši šobrīd nākt te slavināt karu un padomju režīmu, attopieties un, lūdzu, nomierinieties, un neeskalējiet situāciju. (..) Mēs esam uzreiz gatavi šīm konfrontācijām. Būs arī no citiem reģioniem papildspēki. Arī citos reģionos pie šīm  centrālajām pielūgsmes vietām policijas klātbūtne būs. (..) Ja būs situācija, ka būs jāpielieto spēks, policija to pielietos."

Kas attiecas uz policijas spēju pūļa izkliedēšanā, kā tas notika 10. maijā Uzvaras parkā Rīgā, kad, pēc Ruka teiktā, policisti nav spējuši pienācīgi reaģēt uz notiekošo. VP priekšnieks norādīja: "Es esmu balss saites diezgan patērējis, lai pateiktu, ka policija ir militarizēta valsts iestāde un šobrīd būs stingrās demokrātijas pieeja, nekāda mīkstā pieeja šeit vairs nav pieņemama. Tas ir nacionālās drošības jautājums. Es neaicinu nekādā gadījumā uz kādu sadursmi."

Ruks vēlreiz atgādināja, ka jebkuram cilvēkam vajadzētu izvairīties no potenciālām konfrontācijām, jo policijas spēki "būs spiesti reaģēt", tomēr no atbildības par šādu pasākumu rīkošanu un iepriekš minēto rīcību izvairīties nevarēs.

"Tiem, kas ir pret mūsu nacionālo sistēmu, pret valsti un demokrātiju, šeit nebūs brīvas rokas turpmāk vispār," piebilda policijas šefs.

Tāpat Ruks uzsvēra, ka policijas neizdarība saistībā ar notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā Rīgā 10. maijā nepaliks nesodīta un atsevišķas policijas amatpersonas amatu vairs neieņems

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti