Dienas ziņas

Mikromobilitātes rīki atgriežas ceļu satiksmē

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Lūdz tiesu izbeigt darba attiecības ar Jāni Vaivodu

Rīgas pašvaldība vēršas tiesā par darba līguma izbeigšanu ar kukuļdošanā aizdomās turēto Vaivodu

Lai izbeigtu darba tiesiskās attiecības ar bijušo Rīgas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta (ĀMD) direktora pienākumu izpildītāju Jāni Vaivodu, kuru tur aizdomās par kukuļa piedāvāšanu satiksmes ministra padomniekam, Rīgas pašvaldība vērsusies tiesā, informēja pašvaldībā.

Kā zināms, Vaivods šobrīd uz trīs mēnešiem ir atstādināts no amata.

Pašvaldības ieskatā fakts, ka Vaivods ir atzīts par aizdomās turēto personu sāktajā kriminālprocesā par iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, neļauj pašvaldībai turpināt ar viņu darba tiesiskās attiecības un ir svarīgs iemesls, lai vērstos Rīgas pilsētas tiesā ar lūgumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu.

Prasība tiesā par darba tiesisko attiecību izbeigšanu tiks celta, pamatojoties uz Darba likuma 101. panta piekto daļu.

"Apstāklis, ka Vaivods tiek turēts aizdomās par kukuļdošanu, nav savienojams ar darbu pašvaldībā un departamentā, kura atbildībā ir būtiski pilsētas infrastruktūras attīstības projekti.

Aizdomās turētā statuss grauj arī pašvaldības reputāciju, jo darbinieks, visticamākais, rīkojies pretēji tiesiskuma un labas pārvaldības principiem, kā arī vairojis sabiedrības neuzticēšanos valsts pārvaldei un pašvaldībai," norādīja pašvaldībā.

Saskaņā ar Darba likuma 101. panta 5. daļu par svarīgu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un savstarpējas taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības. Jautājumu par svarīga iemesla esamību izšķir tiesa pēc sava ieskata.

KONTEKSTS:

Marta sākumā Rīgas domes vadība uzdeva atstādināt Vaivodu no ĀMD direktora pienākumu izpildītāja amata uz maksimālo likumā pieļaujamo laika termiņu – trīs mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā, kurā 26. februārī veica kriminālprocesuālās darbības RD Ārtelpas un mobilitātes departamentā, izmeklē iespējamu Vaivoda veiktu liela apmēra kukuļa piedāvāšanu, informēja KNAB, norādot, ka kriminālprocess nav saistīts ar Vaivoda darba pienākumiem.

Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" zināms, ka Vaivodam inkriminētais kukuļa piedāvājums saistīts ar zemesgabaliem pie lidostas, ko pirms diviem gadiem izsolīja Rīgas pašvaldība. Iespējamais kukuļa piedāvājums, par ko KNAB tur aizdomās Vaivodu, tika izteikts Ķirša biroja bijušajam darbiniekam Jānim Meirānam, kurš tagad strādā Satiksmes ministrijā.

Latvijas Radio noskaidrojis, ka Vaivoda, iespējams, piedāvātais kukulis ir ne mazāks par 50 tūkstošiem eiro.

ĀMD direktora amatam plānots izsludināt atklātu konkursu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti