Reģionālo autobusu piecos maršrutu tīklos izraudzīti nākamo 10 gadu pārvadātāji

Autotransporta direkcija ir noslēgusi 10 gadu līgumus par pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu pēdējās piecās maršrutu tīkla daļās Latvijā, informēja direkcija.

Šīs bija pēdējās piecas maršrutu tīkla daļas, kurās bija jānoslēdz ilgtermiņa līgumi par pasažieru pārvadāšanu reģionālajos autobusu maršrutos. Atbilstoši noslēgtajiem līgumiem pasažieru pārvadāšanu nodrošinās:

  • Jelgavas un Dobeles apkārtnē – AS "Talsu autotransports" no 2024. gada 1. novembra,
  • Gulbenes, Alūksnes un Balvu apkārtnē – AS "Talsu autotransports" no 2024. gada 1. novembra,
  • Talsu un Tukuma apkārtnē – SIA "Tukuma auto" no 2024. gada 1. novembra,
  • Ventspils maršruta tīkla daļā – SIA "Ventspils reiss" no 2024. gada 1. jūlija,
  • Rēzeknes un Ludzas apkārtnē – AS "Rēzeknes autobusu parks" un SIA "RO reiss" no 2025. gada 1. janvāra.

Līdz līguma spēkā stāšanās brīdim, kas katram līgumam noteikts atsevišķi, attiecīgajam pārvadātājam jānodrošina nepieciešamie resursi – gan autobusi, gan transporta līdzekļu vadītāji – līguma pilnvērtīgai izpildei.

Autotransporta direkcijas Sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Stājoties spēkā jaunajiem līgumiem, pārvadātājiem jānodrošina autobusi, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā nepārsniegs 3,7 gadus. Tāpat paredzēts, ka informācija par gaidāmajām pieturām autobusos tiks paziņota gan audio, gan vizuāli. Visi transportlīdzekļi būs aprīkoti ar elektronisku maršruta zīmi, drošības jostām, bezvadu internetu (wi-fi), kā arī tajos būs pieejami bezskaidras naudas norēķini.

Vismaz 33% no visiem autobusiem būs aprīkoti ar velosipēdu turētājiem; 61% no visiem autobusiem būs pielāgoti personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām pārvadāšanai un atvieglotai iekļūšanai autobusā, vismaz 10% no visiem pakalpojumu nodrošināšanā katru gadu izmantojamajiem autobusiem būs bezizmešu.

KONTEKSTS:

2019. gadā Autotransporta direkcija izsludināja iepirkumu par sabiedriskā transporta, konkrēti – autobusu pakalpojumu nodrošināšanu reģionālas nozīmes maršrutos uz 10 gadiem. Uzņēmējiem bija jāizpilda virkne prasību.

Process līdz šim nav bijis vienkāršs – iepirkumi ir pārsūdzēti. turklāt gada sākumā Konkurences padome sodīja trīs pārvadātājus par karteļa veidošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti