Panorāma

Eirovīzijā Latviju pārstāvēs Dons

Panorāma

Gāzes cenas zemas; patērētājiem līdz sarukumam vēl jāpagaida

Daudzviet ievērojami pieauguši rēķini par apkuri

Janvārī iedzīvotājiem būtiski pieauguši rēķini par apkuri

Janvāra spelgonis šomēnes īpaši jūtams apkures rēķinos, kas saņemti mēneša izskaņā. Daudzu Latvijas iedzīvotāju apkures rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiski pieauguši. Lielākais namu apsaimniekotājs – "Rīgas namu pārvaldnieks" – norāda, ka rēķins dažām mājsaimniecībām var pat būt divas reizes lielāks. 

Sals, kas janvārī knieba degunā, tagad jūtams maciņā – īpaši nesilitinātu un nerenovētu māju iedzīvotājiem. Un tādu ir vairums. Lai gan Rīgā vidējā gaisa temperatūra janvārī bija tikai par 2,4 grādiem zemāka nekā decembrī, rēķinu starpība ir ievērojama.

Piemēram, starpība starp janvāra un februāra rēķinu ir 51 eiro par nepilnu 50 kvadrātmetru dzīvokli nesiltinātā ķieģeļu ēkā. Līdzīgi arī citviet – 52 eiro starpība starp janvāra un februāra rēķinu par 58 kvadrātmetru dzīvokli paneļu mājā.

Arī vairums Latvijas Televīzijas sastapto iedzīvotāju apstiprināja, ka izjūt apkures izmaksu pieaugumu.

Andris pastāstīja, kāds ir rēķins par nepilnu 50 kvadrātmetru dzīvokli: "Ja kādreiz bija 200, tagad saņēmu rēķinu – 402 eiro. Tas ir bez elektrības, bez gāzes, bez televīzijas. Pieaugums ir nesamērīgs, jo alga jau nepieaug."


Rīdziniece Ingūna: "Par aptuveni 40 eiro vairāk tagad jāmaksā. Stipri jāpiedomā pie saviem ikdienas izdevumiem."

Rīdziniece Silvija: "Bija kādi 30 eiro vairāk kopējā rēķinā. Tie pārējie izdevumi diez ko nemainās. Tātad – tā ir apkure. Man ir divas jaukas meitas, kas man palīdz dzīvot."

Rīdzinieks Māris: "Man liekas, mazāk nekad nav bijis."

Rīdziniece Inta: "Man viss ir aprēķināts, un viss, esmu dzīvespriecīga. Galvenais, ka bija silti, ka, neskatoties uz aukstumu, ļoti labi kurināja. Kāds būs rēķins, būs, viss ir ļoti labi."

Rīdziniece Ieva: "Man ir vienistabas dzīvoklītis, viena pati dzīvoju, un pēkšņi tāds rēķins! Nu, neko. Samaksāt vēl varu no pensijas. Pirkšu akcijas preces. Pensionāram jau ir laiks aiziet uz vienu veikalu nopirkt nocenoto maizīti. Pensionāram laika gana."


Lai gan apkures rēķini auguši gandrīz visiem, daži norādīja, ka pieaugums ir pavisam nebūtisks.

"Rīgas namu pārvaldniekā", kura pārziņā ir vairāki tūkstoši namu, norādīja, ka

rēķinu ietekmē ēkai piegādātais siltuma apjoms un tas var būt atšķirīgs pat divām vienādām ēkām. To var ietekmēt ne vien mājas tehniskais stāvoklis, bet pat vēdināšanas paradumi. 

"Viens faktors ir apkures cena. Otrs faktors ir āra gaisa temperatūra. Un nākamie faktori ir tas, kā mājas lieto, piemēram, kādā veidā tiek vēdinātas telpas. Ja mēs skatāmies kopumā šos rēķinus par aizvadītajiem trijiem mēnešiem, tad faktiski šobrīd rēķins būs vidēji par 30–50% lielāks, nekā tas bija iepriekš," skaidroja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāvis Krists Leiškalns.

Tāpat jāņem vērā, ka joprojām liela daļa iedzīvotāju mīt nerenovētās un nesiltinātās mājās ar novecojušām apkures iekārtām, kas ietekmē cenu par apkuri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti