Panorāma

Vai ar ES fondiem nopirks Ungārijas atbalstu Ukrainai?

Panorāma

Eksperti: Par enerģētikas nozari nevar domāt tikai krīzēs

VDD izmeklē elektroierīču piegādi Krievijai

VDD izmeklē militārajā jomā izmantojamu elektronikas komponenšu iespējamu piegādi Krievijai

Valsts drošības dienests (VDD) ir uzsācis kriminālprocesu pret Latvijā reģistrēta uzņēmuma pārstāvjiem aizdomās par militārām vajadzībām izmantojamu elektronikas komponenšu piegādāšanu Krievijai, informēja dienests.

Kriminālprocess sākts šā gada 28. novembrī saskaņā par Eiropas Savienības pret Krieviju noteikto sankciju pārkāpšanu (Krimināllikuma 84. panta pirmā daļa).

VDD izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka Latvijā reģistrētais uzņēmums ir piegādājis militāru preču ražošanā izmantojamas elektronikas komponentes uzņēmumam Krievijā vairāk nekā pusmiljona eiro vērtībā.

Šā gada 4. decembrī kriminālprocesa ietvaros VDD sešos ar Latvijas uzņēmumu saistītos objektos Rīgā veica kriminālprocesuālas darbības, kuru laikā dienesta amatpersonas padziļinātai izpētei izņēma lielu daudzumu dokumentu un datu nesēju.

Kriminālprocesuālo darbību laikā VDD aizturēja trīs ar uzņēmumu saistītas personas. Patlaban divām aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums, savukārt vienam no aizturētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs uzņēmuma nosaukumu dienests pagaidām neatklāj. Zināms vien tas, ka šis uzņēmums pats elektropreces neražo, bet iepērk un tirgo uz Krieviju.

Oktobrī VDD līdzīgu kriminālprocesu uzsāka pret apģērbu un rāvējslēdzēju ražotāju "Arta-F", kas esot agresorvalstij nodrošinājis resursu armijas formu ražošanai.

Pēc medijos izskanējušās informācijas par iespējamiem līdzīgiem pārkāpumiem mikroelektronikas ražošanas uzņēmumā "RD Alfa", Drošības dienests sācis pārbaudīt arī to. Taču šajā pārbaudē pagaidām nav gūts pamats kriminālprocesa uzsākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti