Ukrainas vicespīkere pateicas par Latvijas atbalstu

Ukrainai ir svarīgs Latvijas atbalsts, gan sniedzot materiālo palīdzību, gan virzībā uz Eiropas Savienību. Tā, viesojoties Latvijā, pirmdien, 11. decembrī, uzsvēra Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vietniece Olena Kondratjuka.

Kondratjuka vizīti Latvijā sāka, tiekoties ar parlamenta priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (Zaļo un Zemnieku savienība). Kondratjuka pauda pateicību par Latvijas sniegto palīdzību. Nākamā gada valsts budžetā Ukrainas atbalstam paredzēti pieci miljoni eiro.

"Izmantojot šo iespēju, es gribētu vērsties pie Latvijas iedzīvotājiem, kas vāc humāno palīdzību, kas ziedo, un apliecināt, ka katrs noziedots eiro un cents tiešām stiprina mūsu valsts suverenitāti, tas ir svarīgi un tas ir jāturpina," uzsvēra Kondratjuka.

Nav pieļaujams Krievijas graudu eksports uz Eiropas Savienību, tāpēc tiks turpināts strādāt pie šāda aizlieguma noteikšanas starptautiskā līmenī, norādīja Saeimas priekšsēdētāja Mieriņa.

Abas amatpersonas arī uzsvēra, ka jādara viss iespējamais, lai nepieļautu Krievijas sportistu dalību nākamvasar gaidāmajās olimpiskajās spēlēs Parīzē.

"Ir svarīgi, lai Krievija nav šajā apritē. Katram ir jānes sava atbildība. Nebūtu pieļaujama šo sportistu piedalīšanās, protams, par to lems vēl. Bet ir bijuši gadījumi, kad citas valstis ir boikotējušas [spēles]," sacīja Mieriņa.

Preses konferences noslēgumā, vēlreiz izsakot pateicību Latvijai, Kontratjuka aicināja atbalstīt Ukrainu līdz uzvarai un norādīja, ka labestība vienmēr uzvar ļaunumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti