Par LU rektora amatu cīnīsies Signe Bāliņa un Gundars Bērziņš

Par Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu cīnīsies divi pretendenti – Signe Bāliņa un Gundars Bērziņš. Tas nolemts pēc Atlases komisijas un LU Padomes veiktās pretendentu izvērtēšanas, informēja universitāte.

Kopumā LU izsludinātajā starptautiskajā konkursā augstskolas vadītāja amatam bija saņemti 24 pieteikumi. Turpmākai sāncensībai par amatu izvēlēti divi.

Signe Bāliņa pašlaik ir LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore un LU rektora padomniece. Savukārt Gundars Bērziņš ir LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns un profesors.

Turpmākajos mēnešos universitātes personālam, mācībspēkiem un studentiem būs iespēja iepazīties ar rektora amata kandidātu redzējumu par LU izaugsmes nodrošināšanai nepieciešamajām darbībām, tostarp iekšējo un ārējo konsolidāciju, lai sasniegtu LU stratēģijā izvirzītos mērķus zinātnes izcilības, studiju kvalitātes un citās universitātei būtiskās jomās. 

Sagaidāms, ka, tiekoties ar pretendentiem uz rektora amatu, visa universitātes saime un it īpaši Satversmes sapulces locekļi varēs iegūt  nepieciešamo informāciju, lai noskaidrotu, kura ir vispiemērotākā kandidatūra LU rektora amatam.

Jaunā rektora izvēle noslēgsies ar rektora vēlēšanām LU Satversmes sapulcē 23. februārī.

Kādas prasības un kāds atalgojums

LU rektora amata kandidātiem jābūt zinātnes doktora grādam kādā no LU stratēģiskās specializācijas jomām. Papildus tam atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem kandidātiem jāpiemīt nevainojamai reputācijai un vadības pieredzei augstākās izglītības un zinātnes jomā ne mazāk kā astoņi gadi. 

Viņiem jābūt pieredzei starptautisku stratēģisku partnerību veidošanā un attīstības vai pētniecības projektu vadībā, zinātnes vadības pieredzei un sasniegumiem zinātnē starptautiskā līmenī (publikācijas starptautiski citējamos izdevumos, dalība pētniecības projektos), privātā vai publiskā finansējuma piesaistes pieredzei pētniecībā un inovācijās un latviešu un angļu valodas zināšanām vismaz C1 līmenī.  

Tāpat rektora amata pretendentiem ir izvirzītas papildprasības:

  • izpratne par zinātnes universitātes darbību regulējošiem normatīvajiem aktiem; akadēmiskā darba pieredze;
  • pieredze augstākās izglītības institūcijas attīstības stratēģijas izstrādē un īstenošanā;
  • izpratne par Eiropas izglītības telpas kvalitātes nodrošināšanas procesiem;
  • profesionālā pilnveide augstākās izglītības vadības un kvalitātes nodrošināšanas jomā;
  • komunikācijas un argumentācijas prasmes, orientācija uz attīstību un rezultātu sasniegšanu;
  • pieredze pārmaiņu vadībā akadēmiskajā vidē.   

Mēneša atalgojums pirms nodokļu samaksas saskaņā ar LU Vienoto darba samaksas kārtību un budžetu ir noteikts no 11 935 eiro mēnesī.   

KONTEKSTS:

Kopš 2015. gada Latvijas Universitātes rektors ir Dr. hab. biol. Indriķis Muižnieks. Tiesa, 2019. gadā LU rektora vēlēšanas tika apšaubītas, kā rezultātā valdība neapstiprināja Muižnieku amatā, taču tiesa vēlāk atcēla šo valdības lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti