Mēneša laikā savāc 35 000 parakstu par Saeimas atlaišanas referendumu

No šī gada 10. novembra iespējams parakstīties par astoņu, t.sk. opozīcijas politisko spēku iniciatīvu sarīkot referendumu par 14. Saeimas atlaišanu, un mēneša laikā – līdz 11. decembrim – bija savākti vairāk nekā 35 000 parakstu.

Parakstu vākšana notiek par ierosinājumu rīkot referendumu par 14. Saeimas atlaišanu, ko precīzi gadu pēc šī sasaukuma Saeimas darba sākuma iniciējušas opozīcijas partijas "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei!", kā arī dažas parlamentā nepārstāvētas partijas.

Parakstu vākšana ilgs gadu.

Lai varētu tikt sarīkots referendums, jāiegūst desmitās daļas vēlētāju jeb gandrīz 155 000 parakstu. Savu balsi iespējams pievienot portālā "Latvija.lv", un tas ir visvienkāršākais veids, kā arī noteiktā kārtībā klātienē.

Vietnē "Latvija.lv/pv" var arī sekot līdzi, cik daudz parakstu jau savākts, un līdz 11. decembra pusdienlaikam bija savākti 35 264 paraksti.

Par to, vai būs referendums par 14. Saeimas atlaišanu, varēs uzzināt pēc gada vai ātrāk, ja tiks savākts vajadzīgais balsu skaits.

Vai nepieciešamo parakstu skaitu savāks, tas būs atkarīgs no vēlētāju intereses. Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs iepriekš atgādināja, ka par ierosinājumu rīkot referendumu par Saeimas atlaišanu parakstu vākšana līdz šim jau dažas reizes ir rīkota, bet nepieciešamais parakstu daudzums nekad nav savākts.

Gadu pēc 14. Saeimas darba sākuma opozīcijas partijas "Latvija pirmajā vietā", "Stabilitātei!" un vēl sešas ārpus parlamenta partijas rosināja rīkot referendumu par Saeimas atlaišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti