Dienas ziņas

Izmeklē rupjos medību pārkāpumus Saldus pusē

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Drošas braukšanas konsultācijas notiek arī reģionos

Drošas braukšanas konsultācijas notiek arī reģionos

Lai mudinātu autovadītājus pievērst lielāku uzmanību pašu spējām, rīcībai, kā arī spēkratu atbilstībai braukšanai ziemas apstākļos, nedēļas nogalē arī Rēzeknē notika pirmās šī gada drošas braukšanas nodarbības. Konsultācijas ekspertu vadībā notiks vēl astoņās pilsētās visos Latvijas reģionos.

Trasē Ančupānu kartodromā blakus Rēzeknes pilsētai notiek drošas braukšanas apmācības. Šoferu pieredze ir dažāda: sākot ar tikko iegūtu autovadītāja apliecību līdz pat vairāk nekā 20 gadiem pie stūres. Neskatoties uz to, teju katram gadās kļūdas gan bremzēšanā, gan slalomā, ko pēc tam kopā ar instruktoriem analizēt.

Ričards (pie stūres 12 gadus): "Ir jātrenējas. Tāda sajūta, ka visu māki, visu saproti. Ja stāžs ir liels un cipars arī liels, tas nenozīmē, ka visu māki. Ir jātrenējas! Kauns, ka nesanāk, bet ir forši!"

Darja (pie stūres divus gadus): "Es kārtoju [braukšanas eksāmenu] vasarā, tāpēc ziemā nebija vēl tik lielas pieredzes, tāpēc šī ir iespēja tiešām iemācīties."

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rēzeknes klientu apkalpošanas centra vadītājs Vitālijs Keišs norādīja, ka šeit atklājas tas, kas autoskolā tomēr nav apgūts: "Lai arī kopumā šeit piedalās tie autovadītāji, kuriem jau ir autovadītāja tiesības iegūtas, parādās tomēr tas, ka ne viss varbūt apmācības procesā autoskolā apgūts. Dzīvē varbūt tas nav izprasts un netiek pielietots. Ļoti bieži pat elementāra lieta – ekstremālā bremzēšana."

Nodarbību laikā šoferi gūst izpratni par bremzēšanas ceļa garumu, šķēršļu apbraukšanu, reakciju un rīcību, lai izvairītos no sadursmes.

Šajā reizē CSDD organizētās drošas braukšanas konsultācijas apguva 72 rēzeknieši, bet vidēji ik gadu kopumā visā valstī tie ir aptuveni 1000 autovadītāji.

"Šajās trīs dienās trīs sesijās dienā visi gribētāji nav varējuši tikt, tas nozīmē, ka vajadzētu vēl, vēl un vēl šīs nodarbības," sacīja Keišs. "It īpaši varbūt mūsu Latgales zonā, kur šeit daudzi piedalās tieši no lauku vidēm, kur lauku ceļi, autoceļi nav tādā sakoptā kvalitātē, pareizāk sakot, tie ir piebraukti ar sniegu un ledus kārtu." 

Viena nodarbība ilgst pusotru stundu. Konsultācijas šoferiem sniedz arī par automašīnu riepu stāvokli, pārbauda to protektora dziļumu. Līdz šim secināts, ka akcijas dalībnieki noteikumus ievēro, bet vairāk bažas rada izpratnes trūkums par drošības jostām.

Drošas braukšanas nodarbības Rēzeknē
Drošas braukšanas nodarbības Rēzeknē

CSDD Drošas braukšanas instruktors Uldis Indāns skaidroja, ka tā ir jānospriego: "Drošības josta strādā uz spiedienu. Ja tā būs brīvi kustīga, pie asas bremzēšanas mūsu ķermenītis var dabūt traumas. Nekādā gadījumā nedrīkst būt brīvi kustīga. Jo tuvāk ķermenim jo labāk."

Šosezon drošas braukšanas konsultācijas notiks desmit dažādās pilsētās visā Latvijā, un jau šonedēļ tās plānots organizēt Siguldā un Liepājā, pirmo reizi akcijas norises laikā – arī Balvos un Talsos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti