Dienas ziņas

Publiskās pirtis Latvijā joprojām pieprasītas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Aizsardzības mācībā izjūt patriotismu

Liepājas 6.vidusskolā aizsardzības mācībā izjūt patriotismu

Jau divus gadus aizsardzības mācība Liepājas 6.vidusskolā, sākot no 10.klases, ir  obligāta mācību stunda. Tajā jaunieši apgūst dažādas izdzīvošanas prasmes - orientēšanos, topogrāfiju, kā arī līderību un publisko runu. Instruktore un arī paši audzēkņi uzskata, ka šajās stundās rodas arī patriotisma sajūtas.

"Mēs esam pieraduši, ka policisti ir tie, kuriem mūs ir jāaizstāv, bet mums arī, īstenībā pašiem, šiem bērniem būtu jāmāk sevi aizstāvēt jebkurā krīzes situācijā. Zināt, ko viņiem darīt. Saprast, nevis apjukt. Būt pārliecinātiem par sevi," uzsvēra jaunsargu instruktore Zane Vāciete.

Visvairāk jauniešiem interesējot šaušana, novērojusi instruktore, bet  aptaujātajiem jauniešiem interesantas likušās arī citas apgūtās prasmes.

"Tur ne tikai māca tā, kā soļot un tādas lietas, bet solīja arī, ka mācīs izdzīvošanu dabā, un tad mums māca topogrāfiju, tāpēc, jā, domāju, ka tas ir noderīgi," atzina Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. klases skolnieks Henrijs.

"Tas vairāk, tā teikt, uz džekiem, jo es nedomāju, ka meitenēm baigi piesaista šīs nodarbības, bet, protams, ir interesanti un jautri uzzināt visu, kā aizsargāties un kā varbūt izdzīvot dabā. Interesantākais, kas mums ir bijis, ir maskēšanās, kad mācīja, kā ar krāsām nomaskēties - seju, rokas, jebko," stāstīja Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. klases skolniece Kloja.

"Tas var ļoti labi noderēt nākotnē visādās situācijās. Piemēram, pazust mežā. Tu varēsi mierīgi tikt mājās un zināsi, ko tev darīt," piebilda Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. klases skolnieks Stīvens.

"Šī valsts aizsardzības mācība, lai mēs veicinātu šo patriotismu, tātad par savu valsti, jo ir diemžēl kāds, kas nav tik patriotisks," atzina Zane Vāciete.     

"Es sevi sauktu par patriotu, un šis arī ļoti palīdz - tā kā ieskats par armiju. Un tā kā tu redzi, kam karavīri gājuši cauri, lai aizsargātu šo valsti, un man liekas, tas ir ļoti noderīgi," uzskata Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. klases skolnieks Braiens.

 "Mēs divas stundas mācījāmies stājas. Man liekas, tas bija ļoti interesanti, tāpēc, ka visiem no sākuma nesanāk, bet instruktore mums parādīja, kā visu pareizi darīt. Mēs esam nākotnes mūsu valsts aizsargi, ja būs kāds moments, kad to vajadzēs darīt. Es domāju, ka šīs mācības mums tieši palīdzēs," pauda Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. klases skolnieks Tristans.

Aizsardzības mācība šajā skolā notiek reizi mēnesī visas dienas garumā. Šobrīd to apgūst trīs 10.klases un trīs 11. klases.

Mājasdarbi šajā priekšmetā netiek uzdoti, jo uzsvars likts uz praktiskām zināšanām un ieskatu, kā ir būt karavīram.

Aizsardzības mācība visiem skolēniem obligāti būs jāapgūst no nākamā gada, taču Liepājas 6.vidusskolā saka, ka jau tagad šīs stundas sevi attaisno.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti