Panorāma

Liepājā valsts valodas pārbaužu dēļ atstādina 15 pedagogus

Panorāma

Panorāma

Krievu reperi iekļauj melnajā sarakstā

Krievu reperi Temadu iekļauj Latvijas «melnajā sarakstā»

Krievvalodīgais Igaunijas iedzīvotājs Artemijs Ivanovs jeb reperis Temada, kurš daudziem rīdziniekiem izraisīja sašutumu, Lieldienu brīvdienās Bastejkalnā sarīkojot ielu koncertus krievu valodā, iecerējis maija otrajā pusē turpat Bastejkalnā atkārtot vairākus līdzīgus pasākumus. Taču tas, visticamāk, nebūs iespējams, jo viņam liegta iebraukšana Latvijā.

Pēc Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošas neoficiālas informācijas, iekšlietu ministrs 9. maijā pēc Valsts drošības dienesta (VDD) rekomendācijas nolēmis iekļaut šovmeni ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijas Republikā ir aizliegta. VDD apstiprināja, ka šādu rekomendāciju devuši, jo mūziķa rīcībā saskatīti pretvalstisku darbību riski.  

"Valsts drošības dienesta iegūtā informācija liecina par šīs personas atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā un atbalstu Krievijas humanitārās ietekmes pasākumiem," norādīja VDD.

Artjoms Ivanovs ir Igaunijas nepilsonis un vienlaikus ieguvis arī Krievijas pilsonību. Viņa pastāvīgā dzīvesvieta ir Igaunijā, bet mūziķis bieži viesojas Latvijā.

Pēc iepriekšējās performances Bastejkalnā reperis telefonintervijā LTV apgalvoja, ka viņa koncerti ir tikai izklaidējoši pasākumi bez politiskiem zemtekstiem. Taču viņa sociālo tīklu kontos starp neitrālām repa dziesmām atrodami arī ieraksti, kuros viņš slavina Vladimiru Putinu un padomju armiju, kā arī jūsmo par 9. maija svinībām.

Lēmums par viņa iekļaušanu "melnajā sarakstā" pieņemts tieši 9. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti