Rīgā aizturēta narkodīleru grupa; atsavināts plašs klāsts narkotiku

Valsts policijas likumsargi Rīgā un Berģos šonedēļ aizturēja kopumā četras ar narkotiku apriti saistītas personas. Šie noziedznieki ilgstoši bija izmantojuši konspirāciju, lai slēptu savas darbības. Kratīšanu laikā personām piekritīgajās adresēs atsavināts kokaīns, marihuāna, halucinogēnās sēnes un amfetamīns. Tāpat atsavināti 27 830 eiro, kas, visticamāk, iegūti noziedzīgā ceļā, un vairākas automašīnas, informēja policijā.

Saņemot informāciju no iedzīvotājiem un veicot operatīvo darbību kompleksu, Valsts policijas likumsargi nonāca uz pēdām narkodīleru grupai. Šie dīleri rīdziniekiem tirgoja lielākoties kokaīnu un marihuānu, taču, ja bija pieprasījums, arī amfetamīnu un halucinogēnās sēnes.

Šā gada 8. aprīlī Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību "Omega" un Speciālo uzdevumu bataljonu aizturēja četru personu grupu, kas Rīgas teritorijā nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu realizēšanu.

Aizturēšanas nenotika bez starpgadījumiem. Viens no aizdomās turētajiem Rīgā, Brīvības ielā, braucot ar automašīnu "Audi Q7", taranēja policijas dienesta auto. Savukārt cits aizdomās turētais, kurš aizturēšanas brīdī atradās automašīnā "BMW X3", nevēra vaļā automašīnu, tāpēc likumsargiem nācās izsist automašīnas stiklus, lai vīrieti aizturētu.

Valsts policija aiztur narkodīlerus.
Valsts policija aiztur narkodīlerus.

Aizturētie ir dzimuši 1968., 1992., 1995. un 2000. gadā, un neviens no viņiem iepriekš nav sodīts.

Kopumā veiktas 11 kratīšanas aizturētajām personām piekritīgajās adresēs un automašīnās, to rezultātā atsavināts 470 gramu amfetamīna, 260 gramu kokaīna, 230 gramu marihuānas un 100 gramu halucinogēno sēņu.

Tāpat atsavināta skaidra nauda – 27 830 eiro, kas, iespējams, iegūta noziedzīgā ceļā, kā arī četras automašīnas – trīs "BMW" markas automašīnas (tajā skaitā 2021. gada izlaiduma "BMW M4 Competition", 2021. gada izlaiduma "BMW 520 XDRIVE" un 2021. gada "BMW X3"), kā arī viena "Audi" automašīna.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu realizēšanu, izmantojot slēpņu sistēmu, un "Telegram" kanālā viņiem bija izveidojies klientu loks. Arī saziņa ar klientiem lielākoties notika šajā lietotnē. Policija ir noskaidrojusi vēl divas personas, kas, iespējams, saistītas ar šo noziegumu, un tās ir izsludinātas meklēšanā.

Šā gada 10. aprīlī minētās personas tika atzītas par aizdomas turētajām, divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, vēl divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti